83
Views

Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Apple zamieni złącze Lightning na USB. Podyktowane będzie to rozporządzeniem Unii Europejskiej. Według analityka, Ming-Chi-Kuo, stanie się to w 2023 roku.

Apple będzie zmuszone do zmiany złącza Lightning na USB typu C

Smartfony z serii iPhone wyróżniają się od konkurencji nie tylko dość pokaźnym notchem, ale przede wszystkim portem ładowania. Apple od premiery iPhone 5 w 2012 roku korzysta z autorskiego złącza Lightning. W tamtych czasach było to rewolucyjne rozwiązanie, które pozwalało m.in. na wkładanie złącza do portu niezależnie do strony. Amerykański gigant będzie musiał jednak zmienić tę technologię. Czy faktycznie Apple zamieni złącze Lightning na USB typu C w 2023 roku?

Apple zamieni złącze Lightning na USB typu C w 2023 roku!
Apple zamieni złącze Lightning na USB typu C w 2023 roku!

Wszystko podyktowane jest zmianami wprowadzanymi przez Unię Europejską. Parlament chce zadbać o naszą planetę i ograniczyć produkcję szkodliwych dla niej środków, dlatego też nowe prawo mówi o tym, aby urządzenia nie tylko były łatwiejsze do naprawy, ale przede wszystkim korzystały z tych samych przewodów. Samsung, Xiaomi, czy Oppo nie mają z tym problemu, ponieważ ich urządzenia korzystają już z USB typu C. W przypadku Apple jest zupełnie inaczej. 

Apple zamieni złącze Lightning na USB typu C w 2023 roku?

Amerykański gigant technologiczny od lat mówił, że nie ma zamiaru zmiany swojego złącza Lightning na inne rozwiązanie. Kiedy Unia Europejska wprowadziła nowe zarządzenie, Apple mocno protestowało. Swój protest popierało faktem, że ogranicza to ich rozwój. Niestety, to nie pomogło i już w kolejnych latach wszystkie urządzenia będą musiały korzystać z tego samego złącza. 

Przeczytaj także: Nowe słuchawki Apple zadebiutują w jeszcze w tym roku! Co wiemy o AirPods Pro 2 i AirPods Max?

Wydawało się, że Apple zajmie to jakiś czas, jednak jak podaje Ming-Chi Kuo, analityk zajmujący się sprawami giganta z Cupertino, zmiany nastąpią już w przyszłym roku, wraz z premierą iPhone 15. Tym samym smartfony amerykańskiej firmy nie tylko zyskają na funkcjonalności, ponieważ nie trzeba będzie mieć osobnego kabla do smartfona i np. głośnika, ale również na szybkości transferu plików i przede wszystkim szybkości ładowania smartfona!

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.