Apple zarobiło miliardy dolarów… na grach!

Amerykański gigant kojarzy nam się głównie ze smartfonami iPhone czy tabletami iPad oraz laptopami i innymi urządzeniami. O ile produkty te przynoszą Apple największe zyski, to firma z Cupertino nie może także narzekać na zarobki pochodzące z branży gier. A dochody te są ogromne i biją na głowę największych producentów gier na świecie!

Apple zarabia miliardy na grach

Mogłoby się wydawać, że Apple nie ma zbyt dużo wspólnego z grami, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. The Wall Street Journal przedstawił raport, w którym to można wyczytać, że w 2019 roku Apple zarobiło ogromne pieniądze właśnie na grach. Oczywiście nie mówimy o tytułach trafiających na komputery PC czy konsole, a grach mobilnych znajdujących się w App Store.

Przeczytaj także: Chiny odłączą od zasilania wielu producentów! Mowa o Apple czy Intelu!

Jak się okazuje, Apple w 2019 roku zarobiło więcej na grach niż Microsoft, Nintendo, Sony i Activision Blizzard razem wzięci! Dochód amerykańskiego giganta dwa lata temu wyniósł aż 8,5 miliarda dolarów z 30-procentowej prowizji, którą pobiera od wydawców gier. Jest to fantastyczny wynik, który tylko potwierdza jak dobrze firma radzi sobie na rynku, który nie jest jej domeną.

Zmiany w regulaminie tworzą konflikty

Dochód na poziomie 8,5 miliarda dolarów to niesamowity wynik. Apple w ostatnim czasie wprowadziło szereg zmian do regulaminu swojego sklepu AppStore. To zaskutkowało tym, że wielu producentów nie jest w stanie spełnić wszystkich wymagań amerykańskiego giganta. Efektem tego są również konflikty na linii Apple – deweloperzy.

Największym sporem okazało się konflikt na linii giganta z Cupertino i Epic Games. Głównym powodem był tutaj Fortnite oraz wykorzystywanie zewnętrznego systemu płatności. To oczywiście nie spodobało się Apple, które usunęło grę ze swojego sklepu. Sam rynek gier rozrasta się z miesiąca na miesiąc i jest obecnie najbardziej dochodowym odłamem branży gier. Fakt, że płatności w App Store wzrosły o 21% (13 mld USD), a w Google Play Store o 31% (9,2 mld) to potwierdza.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Autostrada A4 będzie darmowa? To by było zbyt piękne.

Autostrada A4 budzi mieszane uczucia wśród kierowców. Jedno jest...

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...

Rząd wyda 15 mln zł abyś nie oglądał stron dla dorosłych!

Inflacja, problemy z gospodarką i szereg innych problemów, a......

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!