Apple zdominowało 4Q! Dostarczyło największy procent smartfonów!

Apple zdecydowanie nie może narzekać, na to, w jaki sposób skończyło poprzedni rok. Dane udostępnione przez firmy analityczne potwierdziły, że gigant z Cupertino zamknął 2021 rok z przytupem. Firma prowadzona przez Tima Cooka dostarczyła największy procent smartfonów na rynek w czwartym kwartale roku.

Apple dominuje czwarty kwartał poprzedniego roku

Zarówno ostatnie tygodnie roku, jak i pierwsze dni nowego to czas na podsumowania danych. Firmy analityczne sumują dane, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak największe firmy radzą sobie ze sprzedażą swoich produktów. Przyszła więc pora na podsumowanie na branżę smartfonów. Okazuje się, że czwarty kwartał 2021 roku zdominowało Apple.

Przeczytaj także: Rendery zdradzają wygląd iPhone SE (2022)! Jest nowocześniej!

Gigant z Cupertino zamknął poprzedni rok z przytupem, co potwierdzają dane analityczne. Okazuje się bowiem, że w czwartym kwartale 2021 roku Apple dostarczyło na rynek 22% smartfonów. Premiera nowych modeli z serii iPhone 13 i okres świąteczny pozwoliły wyprzedzić amerykańskiej firmie Samsunga. W porównaniu do poprzedniego roku jest to jednak wynik o 1 proc. gorszy.

Samsung nie może mówić o spełnionych założeniach

Apple poradziło sobie więc nie tylko z problemem z łańcuchem dostaw, ale również i z brakiem poszczególnych komponentów, które spowolniły produkcję najnowszych smartfonów marki. W raporcie możemy również przeczytać, że gigant z Cupertino odnotował bardzo dobre wyniki w Państwie Środka. Pomimo tego, że w niektórych państwach czas dostawy smartfonów został wydłużony, to i tak amerykańska marka odniosła sukces.

Drugie miejsce na liście zajął Samsung. Południowokoreański producent w czwartym kwartale 2021 roku miał 20 proc. udziałów na rynku. Gigant z Korei Południowej jednak nie spełnił swoich planów, które zakładały dostarczenie ok. 300 milionów smartfonów w 2021 roku. Dostarczył ich o 100 mln mniej! Trzecią lokatę zajęło Xiaomi z wynikiem 12%, a pierwszą piątkę uzupełniło OPPO (9 proc.) i vivo (8 proc.).

apple sprzedaż smartfonów
Apple zdominowało 4Q! Dostarczyło największy procent smartfonów!

Warto zaznaczyć, że sprzedaż smartfonów wzrosła o 1 proc. względem czwartego kwartału w 2020 roku.

Źródło: Canalys

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!

Wisła Kraków w poprzednim sezonie spadła do I Ligi...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj