96
Views

Apple zdecydowanie nie może narzekać, na to, w jaki sposób skończyło poprzedni rok. Dane udostępnione przez firmy analityczne potwierdziły, że gigant z Cupertino zamknął 2021 rok z przytupem. Firma prowadzona przez Tima Cooka dostarczyła największy procent smartfonów na rynek w czwartym kwartale roku.

Apple dominuje czwarty kwartał poprzedniego roku

Zarówno ostatnie tygodnie roku, jak i pierwsze dni nowego to czas na podsumowania danych. Firmy analityczne sumują dane, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak największe firmy radzą sobie ze sprzedażą swoich produktów. Przyszła więc pora na podsumowanie na branżę smartfonów. Okazuje się, że czwarty kwartał 2021 roku zdominowało Apple.

Przeczytaj także: Rendery zdradzają wygląd iPhone SE (2022)! Jest nowocześniej!

Gigant z Cupertino zamknął poprzedni rok z przytupem, co potwierdzają dane analityczne. Okazuje się bowiem, że w czwartym kwartale 2021 roku Apple dostarczyło na rynek 22% smartfonów. Premiera nowych modeli z serii iPhone 13 i okres świąteczny pozwoliły wyprzedzić amerykańskiej firmie Samsunga. W porównaniu do poprzedniego roku jest to jednak wynik o 1 proc. gorszy.

Samsung nie może mówić o spełnionych założeniach

Apple poradziło sobie więc nie tylko z problemem z łańcuchem dostaw, ale również i z brakiem poszczególnych komponentów, które spowolniły produkcję najnowszych smartfonów marki. W raporcie możemy również przeczytać, że gigant z Cupertino odnotował bardzo dobre wyniki w Państwie Środka. Pomimo tego, że w niektórych państwach czas dostawy smartfonów został wydłużony, to i tak amerykańska marka odniosła sukces.

Drugie miejsce na liście zajął Samsung. Południowokoreański producent w czwartym kwartale 2021 roku miał 20 proc. udziałów na rynku. Gigant z Korei Południowej jednak nie spełnił swoich planów, które zakładały dostarczenie ok. 300 milionów smartfonów w 2021 roku. Dostarczył ich o 100 mln mniej! Trzecią lokatę zajęło Xiaomi z wynikiem 12%, a pierwszą piątkę uzupełniło OPPO (9 proc.) i vivo (8 proc.).

apple sprzedaż smartfonów
Apple zdominowało 4Q! Dostarczyło największy procent smartfonów!

Warto zaznaczyć, że sprzedaż smartfonów wzrosła o 1 proc. względem czwartego kwartału w 2020 roku.

Źródło: Canalys

Tagi:
· · · ·
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.