Site icon MenWorld.pl

Ten telefon nie ma dostępu do Internetu. To jego duży atut!

Ten telefon nie ma dostępu do Internetu. To jego duży atut!

Ten telefon nie ma dostępu do Internetu. To jego duży atut!

Jak to możliwe, że w dzisiejszych czasach telefon nie ma dostępu do Internetu. A jednak, Bemi TOK jest pozbawiony tej funkcji i uwierzcie mi, za chwile sami przekonacie się o tym, że faktycznie jest to bardzo rozsądne posunięcie.

Ten telefon nie ma dostępu do Internetu. To jego duży atut!
Ten telefon nie ma dostępu do Internetu. To jego duży atut!

Zacznijmy od tego, że jest to telefon komórkowy przeznaczony do najmłodszych użytkowników. Fakt, wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że najlepiej by było, aby dzieci nie korzystały z elektroniki, jednak z drugiej strony, telefon to bardzo przydatna rzecz – w każdej chwili możemy zadzwonić do naszej pociechy. Z resztą, badania UKE mówią jasno – co dziesiąte dziecko korzystało z telefonu już w wieku 5 – 6 lat. Dlatego też jeśli już mamy udostępnić najmłodszym tego typu sprzęt, lepiej by był on odpowiednio przygotowany. Tak jak wspomniany Bemi TOK.

Ten telefon nie ma dostępu do Internetu i to jego duża zaleta!

Zamiast dostępu do sieci, Bemi TOK został wyposażony w aplikacje edukacyjne oraz gry, które są odpowiednie dla dzieci. Mowa między innymi oprogramowanie do nauki angielskiego. Oprócz tego ten model został wyposażony w podwójny aparat (podstawowy, 0.3 mpx) z funkcją nagrywania wideo, odtwarzacz multimediów, kalkulator, dyktafon, budzik, a nawet krokomierz. Jest to więc podstawowe narzędzie do komunikacji. Raczej nie muszę nikomu wyjaśniać jak ważna jest dla rodzica wiedza na temat tego, co jego dziecko robi w danym momencie, z kim jest i gdzie przebywa.

Bemi TOK. Co to za telefon?

Lubię kwestie techniczne, szczególnie mam na myśli nowe technologie. Dlatego też przeanalizujmy, co ma do zaoferowania ten telefon dla dzieci. Przede wszystkim jest on dostępny w trzech różnych kolorach: niebieskim, różowym oraz fioletowym. Warto również wspomnieć o tym, że ma wbudowaną pamięć o pojemności 8 GB. Dużym plusem jest zastosowanie gniazda jack 3,5 mm do podłączenia słuchawek. Bateria, całkiem skromna – 750 mAh. Do tego mały, 2,8-calowy ekran dotykowy oferujący rozdzielczość 280 x 320 pikseli. Telefon ładujemy za pomocą portu USB typu C.

Specyfikacja techniczna Bemi TOK

Ekranprostokątny 2.8 cala
Rozdzielczość ekranu280 x 320 px
Ekran dotykowyTak
Obsługiwane częstotliwości850/900/1800/1900MHz
Wbudowane dwa aparaty0.3 mpx
Wbudowana pamięć8 GB
Wbudowana baterialitowo-polimerowa
Pojemność baterii:750 mAh
Wbudowane złącze USB do ładowania i wgrywania plików do urządzeniatyp C 
Wbudowane złącze słuchawkowe3.5 mm
Funkcje:Wbudowany głośnik 
Wbudowany mikrofon 
Wbudowany moduł GSM/2G 
Możliwość nagrywania filmów 
Odtwarzacz audio 
Wbudowany krokomierz (g-sensor) 
Wbudowana dioda LED – latarka Slot na kartę nanoSIM
Języki dostępne w menu: polski, angielski, francuski, hiszpański, portugalski, włoski, niemiecki, malezyjski, indonezyjski, czeski, węgierski, wietnamski, tajski, rumuński, estoński.
Exit mobile version