105
Views

BenQ GV30 to pierwszy na świecie przenośny projektor wyposażony w 2.1-kanałowy system dźwięku Bluetooth. To niewielkie i kompaktowe urządzenie zyskało właśnie bardzo ważną funkcję, która zwiększy komfort korzystania!

Pierwszy taki projektor na rynku – BenQ GV30

Projektory to urządzenia bardzo funkcjonalne, które z każdej ściany, i nie tylko, zrobią ekran do oglądania filmów. W dzisiejszych czasach urządzenia te mocno straciły na rozmiarach i zyskały na funkcjonalność. Przykładem jest tutaj projektor BenQ GV30, czyli przenośne i kompaktowe urządzenie z systemem Android TV.

Przeczytaj także: BenQ TK810 4K HDR – kinowe odczucia w mieszkaniu

BenQ GV30 to urządzenie, które wprowadza zupełnie nową jakość dźwięku na rynek projektorów. Producent wyposażył go w 2.1-kanałowy system dźwięku Bluetooth. Na pokładzie znajdziemy dwa, średniotonowy głośniki o mocy 4W oraz 8W głośnik niskotonowy. Dźwięk można zoptymalizować względem oglądanych multimediów, dlatego też znajdźmy tutaj tryb kinowy, sport, muzyka i gry.

„Nasz nowy przenośny projektor jest urządzeniem typu „wszystko w jednym”. Łącząc Android TV, bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe i potężny wielokanałowy dźwięk Bluetooth z wysoką mobilnością (…) GV30 umożliwia kreatywne, swobodne cieszenie się filmem i muzyką na niespotykaną dotychczas skalę, zarówno we wewnętrzach, jak i w plenerze.”

Steve Chu, prezes BenQ Europe

Urządzenie oferuje najwyższą jakość obrazu i dźwięku

Projektor BenQ GV30, z racji wykorzystanego 2.1-kanałowego systemu dźwiękowego może pełnić również funkcję głośnika Bluetooth. Wysoka jakość dźwięku podczas słuchania muzyki, czy przede wszystkim oglądania filmów jest jedną z największych zalet urządzenia. Projektor pracuje na systemie Android TV, dzięki czemu mamy dostęp do wszystkich aplikacji Google Play. Co więcej, możemy strumieniowo przesyłać obraz z komputerów, tabletów i smartfonów pracujących na systemach Android i iOS.

Pod względem jakości obrazu BenQ GV30 również prezentuje się świetnie. Znajdziemy tutaj rozwiązanie CinematicColor, pokrywa 98% kinowej palety barw Rec. 709, oferuje rozdzielczość 720p HD, a obraz może mieć jasność 300 lumenów ANSI. Obraz może być wyświetlany w dwóch trybach – kinowym oraz dziennym.

Wszystkie te funkcje zostały zamknięte w nowoczesnej i funkcjonalnej obudowie z niebanalnym designem. BenQ GV30 jest niezwykle kompaktowym urządzeniem, ponieważ waży jedynie 1,6 kg, posiada pasek, futerał i pojemny akumulator. Jak zapewnia producent, jest również odporny na upadki z wysokości do 70 cm! Żywotność źródłowego światła LED szacuje się na 30 000 godzin pracy!

Parametry urządzenia znajdziecie tutaj.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.