BLIK staje się jedną z najczęściej wybieranych metod płatności w naszym kraju. Według danych przedstawionych przez firmę co czwarty Polak regularnie korzysta z tego rozwiązania, a sama wartość transakcji w czwartym kwartale wzrosła do 33 mld PLN.

Dane potwierdzają, że platformy korzysta coraz więcej Polaków

Obecnie możemy korzystać z kilku metod płatności – przelew bankowy, płatność zbliżeniowa, czy BLIK. Ta ostatnia forma cały czas się rozwija i zyskuje na popularności, a potwierdzeniem tego są dane przedstawione przez firmę. Okazuje się, że z tej metody płatności korzysta już regularnie co czwarty Polak.

Przeczytaj także: InPost zamierza stworzyć własny system płatności

Polski Standard Płatności, który odpowiada za metodę płatności, poinformował, że liczba użytkowników przekroczyła już 10 milionów użytkowników. Pod koniec 2021 roku ta metoda płatności była dostępna dla 21,6 mln aktywnych aplikacji, które pozwalają na wykonywanie transakcji przez internet. W całym poprzednim roku wykonano aż 764 mln transakcji za pomocą platformy BLIK o łącznej wartości 103,3 miliardów złotych.

blik
Już co czwarty Polak regularnie korzysta z tej metody płatności.

BLIK cały czas zyskuje na popularności

Zdecydowanie najlepszym okresem dla platformy był czwarty kwartał poprzedniego roku. Od października do grudnia 2021 roku wykonaliśmy ponad 240 mln transakcji na kwotę 32,6 mld PLN. Kiedy najczęściej korzystamy z tej szybkiej i prostej metody płatności?

Jak podaje Polski Standard Płatności, w czwartym kwartale 2021 roku aż 160,9 z 240 mln transakcji stanowiły zakupy internetowe. Obecnie transakcje BLIKa na rynku e-commerce wynoszą aż 70 proc., a płatność internetowa wynosi aż 67 proc. wszystkich transakcji wykonywanych za pomocą tej metody.

Źródło: Twitter