Connect
To Top

Bugatti zaprezentowało swój samochód przyszłości

Bugatti to francuska marka słynąca z produkcji nie tylko najbardziej luksusowych supersamochodów, ale również tych najdroższych. Tym razem nie było inaczej, bo podczas targów w Genewie producent pokazał swoje najdroższe auto jakie udało mu się zbudować.

Bugatti, czyli wyjątkowe samochody sportowe

Bugatti to marka należąca obecnie do koncernu Volkswagen przedstawiła podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie auto, które ma być jej przyszłością. La Voiture Noire, bo o nim mowa z miejsca został najdroższym samochodem stworzonym przez francuskiego producenta. Cena tego modelu to nieziemskie 16.7 miliona euro, czyli około 72 miliony PLN. Dla zainteresowanych – na chwilę obecną powstał tylko i wyłącznie jeden egzemplarz tego modelu, więc z pewnością jest to gratka dla kolekcjonerów.

La Voiture Noire został wyprodukowany specjalnie na uczczenie setnej rocznicy powstania marki. Według przedstawicieli marki model ten jest uosobieniem szczytowych możliwości technologicznych Bugatti. Samochód posiada pod swoją maską 8-litrowy, 16 cylindrowy silnik o mocy 1500 koni mechanicznych.

Dane pierwszego właściciela nie są znane, ale spekuluje się, że szczęśliwym posiadaczem pierwszego egzemplarza La Voiture Noire został były prezes Volkswagen Group, Fredinand Piech.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Motoryzacja

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media