Od momentu zapowiedzi przenośnego handhelda Sony, który nie jest tak naprawdę przenośną konsolą, wszyscy zastanawialiśmy się, jak będzie wyglądać cena PlayStation Portal w Polsce. Te wątpliwości zostały rozwiane, ponieważ kwota tego gadżetu została ujawniona.

Cena PlayStation Portal w Polsce – ile zapłacimy?

PlayStation Portal podczas zapowiedzi wywołało sporo emocji, ale nie przez swoją specyfikację, a sposób działania. We wstępie zaznaczyłem, że nie jest to do końca handheld, ponieważ z reguły te urządzenia działają samoczynnie. W przypadku PS Portal jest odwrotnie, ponieważ do korzystania z tego urządzenia konieczne jest posiadanie konsoli PlayStation 5.

Sony Project Q - nowy handheld na rynku. Tak jakby; Wiemy, kiedy PlayStation Portal trafi do sprzedaży! Kupisz ten handheld?
Wiemy, kiedy PlayStation Portal trafi do sprzedaży! Kupisz ten handheld?

Przeczytaj także: Takiego kontrolera Xbox jeszcze nie miał. Trafi na rynek.

Portal jest więc konsolą, do której potrzebujemy innej konsoli, dlatego też ma to odbicie na cenie. Ile więc zapłacimy za ten gadżet? Polska cena PlayStation Portal prezentuje się bardzo apetycznie, ponieważ wyceniono je na 999 złotych. Jest to o wiele mniej, niż się spodziewano.

PlayStation Portal to nie konsola, to gadżet

Tak jak już wspomniałem, cena PlayStation Portal jest bardzo atrakcyjna dla osoby, która zdecydowała się na zamówienie tego gadżetu. Urządzenie opiera się na grze Remote-Play, więc jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które w domu posiadają jeden telewizor i zazwyczaj jest on zajęty przez wielbiciela tureckich miłosnych dreszczowców. Kupując PS Portal, wystarczy, że włączymy naszą konsolę i będziemy mogli cieszyć się grą na małym ekranie. Oczywiście konieczne jest także dobre połączenie i prędkość Wi-Fi.

Sony Project Q - nowy handheld na rynku. Tak jakby; Wiemy, kiedy PlayStation Portal trafi do sprzedaży! Kupisz ten handheld?; Cena PlayStation Portal w Polsce ujawniona! Szokująca kwota!
Cena PlayStation Portal w Polsce ujawniona! Szokująca kwota!

To właśnie specyfika PlayStation Portal wpłynęła na jego cenę. Jeśli chodzi o specyfikację, to PS Portal zostało wyposażone w 8-calowy ekran Full-HD 60 Hz, po którego bokach znajdziemy “rozszczepiony kontroler Dual-Sense z w pełni funkcjonalnymi adaptacyjnymi triggerami, żyroskopem i pełną hapytką.

Premiera PlayStation Portal w Polsce ma nastąpić 1 grudnia 2023 roku. Urządzenie możecie zamawiać w przedsprzedaży pod tym linkiem.