Takiego kontrolera Xbox jeszcze nie miał. Trafi na rynek.

Konsola Xbox Series X czy Series S - którą wybrać? Konsola Xbox Series X czy Series S - którą wybrać?
Pad do najnowszej generacji konsol Microsoft leży w dłoni jeszcze lepiej niż poprzedni. A to spore osiągnięcie!

Wyciek dokumentów Microsoftu rzucił wiele światła na przyszłe premiery giganta. Dowiedzieliśmy się o nowych gra, czy też przeprojektowanym Xboxie Series X. Konsola zostanie wyposażona również w nowego pada, a takiego kontrolera Xbox jeszcze nie miał.

Tego kontrolera Xbox jeszcze nie widzieliśmy

W ramach znaczącego wycieku niezapowiedzianego sprzętu Xbox pojawia się informacja o wielu potencjalnych urządzeniach, które Microsoft widzi w swojej przyszłości. W dokumencie z procesu Federalnej Komisji Handlu (FTC) przeciwko Microsoft, który ujawnił aktualizacje konsoli Xbox w środku cyklu oraz plany Microsoftu dotyczące konsoli następnej generacji w 2028 roku, znajduje się także slajd, który przedstawia więcej produktów.

Przeczytaj także: Nowy Xbox Series X pokazany. Zmieniony design i nowy pad!

Reklama

Slajd zawiera podstawowe wizualizacje produktów „zaprojektowanych dla Xbox”, w tym kontroler jednoręczny, kontroler mobilny, który można przypiąć do telefonu, oraz klawiaturę i mysz do gier. Microsoft oczywiście nie ogłosił jeszcze żadnych z tych produktów.

Takiego kontrolera Xbox jeszcze nie miał. Trafi na rynek.
Jednoręczny kontroler, czy pad podłączany do smartfona. Takiego kontrolera Xbox jeszcze nie miał. Czy Microsoft wprowadzi je na rynek?

Warto zaznaczyć, że ten slajd pochodzi z dokumentu opracowanego w maju 2022 roku, więc ma już ponad rok. Pozostaje więc pytanie, czy plany te w dalszym ciągu są aktualne?

Wielki wyciek dokumentów Microsoftu.

Wcześniejsze przecieki dokumentów już ujawniły entuzjazm Microsoftu dla kontrolerów. Mowa tutaj m.in. o projekcie Sebile. Jest to nowy kontroler Xboxa, który oferuje bezpośrednie połączeniem do chmury. Sugerując się przeciekami kontroler ten jest już w fazie produkcji i ma zadebiutować w przyszłym roku, wraz z przeprojektowanym Xboxem Series X i odświeżonym Series S.

Nowy Xbox pokazany. Zmieniony design i nowy pad!; Takiego kontrolera Xbox jeszcze nie miał. Trafi na rynek.
Takiego kontrolera Xbox jeszcze nie miał. Trafi na rynek.

Microsoft boryka się z jednym z największych i najbardziej szkodliwych wycieków w historii Xboxa. Dokumenty z procesu FTC ujawniły plany firmy dotyczące aktualizacji konsoli Xbox w środku cyklu w 2024 roku, konsoli Xbox następnej generacji w 2028 roku oraz harmonogram wydań Bethesda. Wyciekły także e-maile, które ujawniły, że Phil Spencer naprawdę chciałby kupić Nintendo.

Źródło: IGN

Reklama