HP otwiera nowe Centrum Doskonałości Druku 3D
HP otwiera nowe Centrum Doskonałości Druku 3D

Centrum Doskonałości Druku 3D firmy HP powstało w Barcelonie

Centrum Doskonałości Druku 3D i Wytwarzania Addytywnego w Barcelonie

Na powierzchni 14 000 metrów kwadratowych nad udoskonaleniem współczesnych procesów produkcyjnych pracować będą setki czołowych ekspertów w dziedzinie druku 3D, wytwarzania addytywnego, inżynierii systemowej, analizy danych, oprogramowania, materiałoznawstwa, projektowania czy aplikacji. Centrum Doskonałości Druku 3D i Wytwarzania Addytywnego zaprojektowano z myślą o aktywnej współpracy między zespołami inżynieryjnymi i badawczo-rozwojowymi oraz klientami i Partnerami HP. Ośrodek tworzą interaktywne przestrzenie robocze, środowiska do wspólnego projektowania oraz flota najnowszych systemów HP do produkcji elementów plastikowych i metalowych. Wszystko po to, aby umożliwić szybsze tworzenie produktów i kompleksowych rozwiązań.

W nowo powstałym Centrum liderzy tacy, jak BASF, GKN Metallurgy, Siemens czy Volkswagen oraz inne firmy z sektora motoryzacyjnego, przemysłowego, zdrowotnego i konsumenckiego, będą współpracować z HP nad kolejnymi innowacjami w dziedzinie druku 3D i wytwarzania addytywnego.

Ochrona środowiska

Centrum Doskonałości Druku 3D i Wytwarzania Addytywnego odzwierciedla idee promowane przez HP w obszarze ochrony środowiska naturalnego. W ramach działań proekologicznych zadaszenie ośrodka zostało pokryte panelami fotowoltaicznymi zapewniającymi 110 kW mocy, z kolei do celów irygacyjnych i sanitarnych odzyskiwana jest deszczówka. Dodatkowo optymalizacji poddano klimatyzację oraz wykorzystanie naturalnego oświetlenia, a także zastosowano przyjazne środowisku materiały budowlane w celu uzyskania certyfikatu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Jest to element szerszej strategii firmy HP, jaką jest całkowite przejście na energię odnawialną w skali globalnej. Cel na 2025 rok to wykorzystanie alternatywnych źródeł w 60 procentach operacji.

Kolejny ośrodek badań HP

Centrum w Barcelonie uzupełnia istniejące ośrodki badań i rozwoju HP w Corvallis w Oregonie, Palo Alto i San Diego w Kaliforni, Vancouver w Waszyngtonie oraz Singapurze. W tym ostatnim HP niedawno nawiązało przełomową współpracę z Politechniką Nanyang (Nanyang Technological University) oraz Narodową Fundacją Badawczą Singapuru (Singapore National Research Foundation) w celu rozwoju takich obszarów jak druk 3D, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe czy cyberbezpieczeństwo.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie firmy HP.
MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Urządzenia mobilne coraz mniej bezpieczne