HP otwiera nowe Centrum Doskonałości Druku 3D
HP otwiera nowe Centrum Doskonałości Druku 3D

Centrum Doskonałości Druku 3D firmy HP powstało w Barcelonie

Centrum Doskonałości Druku 3D i Wytwarzania Addytywnego w Barcelonie

Na powierzchni 14 000 metrów kwadratowych nad udoskonaleniem współczesnych procesów produkcyjnych pracować będą setki czołowych ekspertów w dziedzinie druku 3D, wytwarzania addytywnego, inżynierii systemowej, analizy danych, oprogramowania, materiałoznawstwa, projektowania czy aplikacji. Centrum Doskonałości Druku 3D i Wytwarzania Addytywnego zaprojektowano z myślą o aktywnej współpracy między zespołami inżynieryjnymi i badawczo-rozwojowymi oraz klientami i Partnerami HP. Ośrodek tworzą interaktywne przestrzenie robocze, środowiska do wspólnego projektowania oraz flota najnowszych systemów HP do produkcji elementów plastikowych i metalowych. Wszystko po to, aby umożliwić szybsze tworzenie produktów i kompleksowych rozwiązań.

W nowo powstałym Centrum liderzy tacy, jak BASF, GKN Metallurgy, Siemens czy Volkswagen oraz inne firmy z sektora motoryzacyjnego, przemysłowego, zdrowotnego i konsumenckiego, będą współpracować z HP nad kolejnymi innowacjami w dziedzinie druku 3D i wytwarzania addytywnego.

Ochrona środowiska

Centrum Doskonałości Druku 3D i Wytwarzania Addytywnego odzwierciedla idee promowane przez HP w obszarze ochrony środowiska naturalnego. W ramach działań proekologicznych zadaszenie ośrodka zostało pokryte panelami fotowoltaicznymi zapewniającymi 110 kW mocy, z kolei do celów irygacyjnych i sanitarnych odzyskiwana jest deszczówka. Dodatkowo optymalizacji poddano klimatyzację oraz wykorzystanie naturalnego oświetlenia, a także zastosowano przyjazne środowisku materiały budowlane w celu uzyskania certyfikatu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Jest to element szerszej strategii firmy HP, jaką jest całkowite przejście na energię odnawialną w skali globalnej. Cel na 2025 rok to wykorzystanie alternatywnych źródeł w 60 procentach operacji.

Kolejny ośrodek badań HP

Centrum w Barcelonie uzupełnia istniejące ośrodki badań i rozwoju HP w Corvallis w Oregonie, Palo Alto i San Diego w Kaliforni, Vancouver w Waszyngtonie oraz Singapurze. W tym ostatnim HP niedawno nawiązało przełomową współpracę z Politechniką Nanyang (Nanyang Technological University) oraz Narodową Fundacją Badawczą Singapuru (Singapore National Research Foundation) w celu rozwoju takich obszarów jak druk 3D, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe czy cyberbezpieczeństwo.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie firmy HP.