Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Portal, na którym umieszczane są zdjęcia od początku swojego istnienia, przygotowany był z myślą o urządzeniach mobilnych. Posty znajomych można było przeglądać na komputerze, jednak wstawianie zdjęć nie było możliwe. Wkrótce jednak się to zmieni, ponieważ serwis testuje nową funkcję.

Instagram wprowadza możliwość publikacji zdjęć z desktopów!

Używanie portalu Instagram na komputerze jest możliwe, jednak jego funkcjonalność jest mocno ograniczona. Nic dziwnego, ponieważ aplikacja została stworzona dla urządzeń mobilnych. To właśnie na nich najczęściej przeglądany jest serwis. Jak się jednak okazuje, od jakiegoś czasu serwis testuje nową funkcję, która pozwoli na wstawianie zdjęć bezpośrednio z urządzeń desktopowych.

Przeczytaj także: Facebook zmienia nazwę. Dlaczego?

Pierwsze testy nowej funkcji odbyły się już latem tego roku, jednak były one udostępnione wybranym użytkownikom. Wszystko wskazuje na to, że testy zakończyły się wynikiem pozytywnym, ponieważ według portalu TechCrunch nowa funkcja serwisu Instagram zostanie udostępniona publicznie jeszcze w tym tygodniu. Użytkownicy będą mogli więc wstawiać zdjęcia i filmy bezpośrednio ze swoich komputerów. Opublikowanie zdjęcia lub filmu będzie wyglądać bardzo podobnie jak na smartfonie. W serwisie, w prawym górnym rogu pojawi się przycisk z symbolem “+”, na który trzeba będzie kliknąć.

instagram
Nowa funkcja pojawi się jeszcze w tym tygodniu!

Kilka innych funkcji również jest w drodze

Instagram w końcu zdecydował się na udostępnienie nowego rozwiązania, które z pewnością zwiększy wygodę korzystania z serwisu. Możliwość wstawiania zdjęć i filmów z komputera nie jest jednak jedyną nowością, nad jaką w ostatnim czasie pracował serwis. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że na Instagramie pojawią się specjalne powiadomienia, które będą informowały użytkowników o awariach w serwisie.

Wprowadzenie nowej funkcji dotyczącej powiadomień spowodowane jest niedawną awarią, która zamroziła wszystkie serwisy należące do firmy Facebook. Awaria była tak duża, że pracownicy, którzy próbowali dostać się do biura, nie mogli przejść przez bramki. Te podłączone były do tego samego serwera. Jak się okazało, winowajcą całego zajścia były problemy związane z konfiguracją sieci, co uniemożliwiło komunikację między centrami danych.

Źródło: TechCrunch