Site icon MenWorld.pl

Co szukaliśmy w Google w 2021 roku?

Jak co roku Google przedstawiło wyniki najczęściej wyszukiwanych przez Polaków haseł w swojej wyszukiwarce. Jak przedstawiają się wyniki z 2021 roku? Jakie były najpopularniejsze hasła wpisywane w naszym kraju? Przekonajmy się?

Sport numerem jeden w wyszukiwarce Google

Google przedstawiło zestawienie haseł, które były najczęściej wyszukiwanymi przez Polaków w wyszukiwarce Google. Niekwestionowanym numerem jeden wśród wyszukiwań był sport. Wiele wydarzeń sportowych w 2020 roku, z racji pandemii zostało odwołanych i przeniesiono je na ten rok. Najczęściej szukanym hasłem w Polsce w 2021 roku było EURO 2020. W światowym rankingu hasło to znalazło się na piątym miejscu. Dużym zainteresowaniem w globalnym rankingu cieszyło się hasło NBA i IPL, czyli indyjska liga krykieta. W związku z popularnością krykieta w Indiach kolejnymi dwoma najczęściej wyszukiwanymi hasłami były India vs England i Australia vs India.

Fakt, że Squid Games stało się najczęściej wyszukiwanym serialem TV, chyba nikogo nie zdziwi. Południowokoreański serial został najczęściej oglądanym serialem w historii Netflixa i podbił serca widzów na całym świecie. W Polsce zajęła szóste miejsce w wyszukiwaniach Google, na świecie – dziewiąte. Najczęściej wyszukiwanym aktorem był Alec Baldwin. Niestety, głównie ze względu na tragedię na planie filmowym Rust.

Przeczytaj także: Tragedia na planie filmowym! Alec Baldwin postrzelił dwie osoby. Jedną śmiertelnie!

Czego szukali Polacy?

Najszybciej zyskującymi hasłami w Polsce były Euro 2020, Krzysztof Krawczyk, spis powszechny, pacjent GOV i Kamil Durczok. Kluczowymi tematami, o których mówiło się w naszym kraju, był wcześniej wspomniany spis powszechny, sytuacja w Afganistanie, szczepienia COVID-19, zablokowanie kanału Sueskiego oraz wielka awaria Facebooka, która zamroziła użytkowników FB, Messengera, Instagrama i WhatsAppa.

Oczywiście na topie była także pandemia, a w tej kategorii najczęściej wyszukiwanymi hasłami był pacjent GOV, loteria szczepionkowa, koronawirus zapobieganie, szczepienia COVID-19 oraz AstraZeneca. Sytuacja na boiskach Euro 2020 związana z Christianem Eriksenem sprawiła, że był on najczęściej wyszukiwaną osobistością przez Polaków w wyszukiwarce Google. Na drugim miejscu znalazła się infulenserka Natsu, a pozostałe miejsca zajęli Paulo Sousa, Ewa Krawczyk oraz Iga Świątek.

Wszystkie najpopularniejsze hasła wyszukiwane w Polsce znajdziecie poniżej!

google
Co szukaliśmy w Google w 2021 roku?

Źródło: Google

Exit mobile version