484
Views

Black Friday – skąd pochodzi i kiedy wypada?

Początków szału związanego z obniżkami cen należy szukać nie gdzie indziej, jak za oceanem. Tak, wydarzenie to przyszło do nas ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam ostatni piątek listopada jest dniem, w którym rozpoczyna się sezon na kupowanie prezentów świątecznych. Właśnie dzięki temu stwierdzono, że ostatni piątek miesiąca będzie najlepszą okazją na jeszcze większy zysk. W Black Friday sklepy nie tylko pozostają otwarte znacznie dłużej, ale przygotowują niesamowite promocje, które pozwalają na zakup drogich urządzeń i różnego rodzaju rzeczy w bardzo przystępnych cenach. To właśnie wtedy mamy do czynienia z największymi promocjami w roku. Internetową alternatywą jest tak zwany Cyber Monday. 

Różnica pomiędzy polskim Black Friday, a amerykańskim jest jednak kolosalna. Przede wszystkim w naszym kraju dzień ten jest o wiele spokojniejszy. W USA, podczas tego dnia, w sklepach zwiększana jest ochrona, ponieważ bójki między kupującymi są na porządku dziennym. 

Czarny Piątek, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie wypada na 29 listopada. W USA jest to pierwszy dzień po Święcie Dziękczynienia. W naszym kraju jednak promocje zaczynają się znacznie wcześniej, dlatego tak często słyszymy określenie “Black Week” czyli Czarnego Tygodnia. Produkty w atrakcyjnych cenach dostępne są kilka dni przed głównym wydarzeniem, jednak to właśnie wtedy sklepy przygotowują najgorętsze okazje. 

1 2 3 4

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.