Nowa kolekcja będąca wynikiem kooperacji firm streetwearowych Converse i Carhartt WIP. Efekt współpracy? Nowe buty Renew Chuck 70, które powstały z tekstylnych wysypisk śmieci!

Upcykling i ponowne wykorzystywanie materiałów do produkcji jest bardzo modne wśród przedsiębiorstw tworzących ubrania. Dlatego też dwie legendy streetwearu – Converse i Carhartt WIP zajęły się produkcją butów. Co ciekawe, w przypadku Renew Chuck 70 każda para jest unikatowa. To dlatego, że tysiąc kultowych kurtek, spodni, a także kombinezonów Carhartt, które pochodziły z brytyjskiego sklepu Vintage – Beyond Retro podzielono na trzy linie kolorystyczne. Mowa o Navy, Black oraz Brown. Te z kolei pocięto na trzy panele mające za zadanie stworzenie buta Chuck 70. Jak widać na zdjęciach, przeważa minimalistyczny design, a także charakterystyczne dla obu marek elementy. Można być więc pewnym, że nowy model przyciągnie uwagę fanów sneakersów.

Renew Chuck 70, czyli efekt współpracy Converse i Carhartt WIP

Kolekcja przygotowana w tak zwanym duchu sustainbility, a więc do której w ramach inicjatywy Renew wykorzystano ponad 108 000 artykułów tekstylnych sprawia, że każda osoba, która zakupi jedną parę może być pewna, że otrzyma unikatowy model. Warto jednak się spieszyć, bowiem buty te są dostępne od dziś na stronie Converse.pl. Ich cena wynosi 439 zł. Jak widać, motyw zmiany produktów – odpadów na coś zupełnie innego sprawdza się, bowiem coraz więcej firm decyduje się na przygotowanie takiej kolekcji. Jestem na tak.