103
Views

Pandemia COVID-19 w Polsce przechodzi trzecią falę. Praktycznie codziennie liczba zachorowań przekracza 30 tysięcy, a rząd chcąc ją ograniczyć wprowadza kolejne obostrzenia. Czy następnym krokiem będzie wprowadzenie godziny policyjnej i zakazu przemieszczania się?

COVID-19. Godzina policyjna i zakaz przemieszczania się – to rekomenduje prof. Andrzej Horban

Od kilku dni liczba zachorowań na COVID-19 nie spada poniżej 30 tysięcy. Trzecia fala koronawirusa napiera na nas z każdej strony. Nic więc dziwnego, że rząd wprowadza nowe obostrzenia. Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban w wywiadzie dla Radia Zet rekomenduje, że kolejnym korkiem w próbie zastopowania rozprzestrzeniania się wirusa powinno być wprowadzenie zakazu przemieszczania się i godziny policyjnej.

Profesor Horban dodał, że taki stan rzeczy powinien zostać wprowadzony przynajmniej w województwach, w których liczba zachorowań jest największa i tych narażonych na “krytyczną sytuację jednostek ochrony zdrowia”.

Covid-19
Wiele krajów wprowadziło godzinę policyjną. Polskę też to czeka?

Co wprowadziłyby nowe obostrzenia?

W wywiadzie profesora Andrzeja Horbana w Radiu ZET mogliśmy usłyszeć jakie obostrzenia zasugerowałby premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Przewodniczący Rady Medycznej powiedział, że pierwszym ruchem byłoby wprowadzenie zakazu zgromadzeń w liczbie większej niż pięć osób. Dodał, że zakaz ten już istnieje, ale “duża grupa osób ma to w głębokim poważaniu”.

Zapytany o to, kiedy potencjalne wprowadzenie godziny policyjnej i zakazu przemieszczania się miałoby zostać wprowadzone odparł, że “najlepiej przed świętami. Decydują te dwa-trzy dni w tej chwili”. Wyznał również, że jest bardzo bliski rekomendacji wprowadzenia tego typu obostrzeń. Jeśli sytuacja COVID-19 w najbliższych dniach się nie polepszy, to prawdopodobnie dane zakazy zostaną wprowadzone.

Kategoria artykułu
Zdrowie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.