Reklama
Strona główna Kultura Gry Kojarzycie cracki do gier CODEX? Grupa przechodzi na emeryturę

Kojarzycie cracki do gier CODEX? Grupa przechodzi na emeryturę

0

Grupa CODEX to jedna z najsłynniejszych działalności tego typu, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat udostępniała cracki do nielegalnie pobranych gier. Legendarna grupa ogłosiła, że jej czas dobiegł końca. W pliku .nfo pojawiła się zaskakująca informacja na temat zasłużonej emerytury.

Grupa CODEX odchodzi na emeryturę

Nie wszystkich stać na nowe gry, które często kosztują po kilkaset złotych. Jednym sposobem w zagranie w nową grę, było pobranie jej z nielegalnych źródeł. Aby ją uruchomić, potrzebny był jednak crack. Na przestrzeni lat powstało wiele grup, które zajmowały się łamaniem zabezpieczeń. Obok Skidrow, Razoer1911, czy Reloaded możemy wyróżnić CODEX.

Przeczytaj także: Elden Ring najlepszą grą… w historii? 

Wszystko jednak kiedyś się kończy i tyczy się to również takich grup. CODEX ogłosiło, że członkowie grupy przechodzą na emeryturę. Informację na ten temat można znaleźć w pliku .nfo scrackowanej gry The Sims 4 Wedding Stories. W pliku, w którym znajdują się informacje na temat gry, jest także sekcja poświęcona grupie. To właśnie tam umieszczono zaskakującą wiadomość.

Brak konkurencji na wysokim poziomie jednym z powodów odejścia

W oświadczeniu grupy możemy przeczytać, że po wydaniu 7300 złamanych gier przyszła pora na zawieszenie swojej działalności. Grupa jako główny powód podała brak konkurencji reprezentującej wysoki poziom. Godna konkurencja w postaci Reoladed odeszła kilka lat temu, a podmiot, który podjął tę samą nazwę, nie jest na tym samym poziomie co pierwotni przedstawiciele. Drugim powodem było wypalenie.

Kojarzycie cracki do gier CODEX? Grupa przechodzi na emeryturę

Grupa CODEX przez wszystkie lata swojej działalności dała graczom wiele tytułów. Bez problemu łamała zabezpieczenia takich platform jak Steam, Epic, czy Uplay oraz radziła sobie z oprogramowaniem antypirackim w postaci Denuvo i wiele innych. Pomimo, że szerzyła ona piracką działalność, z pewnością możemy mówić o jej legendarnym statusie wśród graczy na całym świecie.

Źródło: FossBytes

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version