Cupra Ateca w “postawie” kosztuje 191 tysięcy złotych

Cupra zawsze kojarzyła Ci się ze sportowymi samochodami z logo Seata na masce? Masz rację. Producent stwierdził jednak, że zacznie produkować sportowe odmiany swoich samochodów pod inną nazwą. Być może chodzi o prestiż marki (a raczej jego brak w przypadku Seata). Tak czy inaczej, mając około dwustu tysięcy złotych w portfelu możemy wyjechać z salonu naprawdę fajnie wyglądającym samochodem. To jednak nic. Główny powód zakupu modelu Cupra Ateca to jego osiągi.

Cupra Ateca, czyli 230 tys za Seata

 

SUV, który wyprzedza hot-hatche

Cupra Ateca wyposażona jest w dwulitrowy silnik benzynowy, który oferuje moc 300 KM. Napęd 4Drive i 7-biegowa skrzynia DSG (oraz oczywiście wspomniany wcześniej motor) pozwalają na rozpędzenie się do setki w 5,4 sekundy. Brzmi fajnie, prawda? Nie zapominajcie, że nadal mówimy o SUV-ie.

Maksymalnie doposażony Seat Ateca to wydatek rzędu 160 tysięcy złotych. Jeśli chcemy posiadać sportową odmianę tego modelu z wszystkimi dodatkami cena mocno wzrasta i może sięgać około 230 tysięcy. Z jednej strony sporo, bo… Ford Mustang Bullitt startuje od 216 tysięcy a ma 5-litrowy motor, ale z drugiej jednak Ateca oferuje o wiele praktyczniejsze nadwozie.

Tak czy inaczej, pierwsze egzemplarze tego modelu pojawią się jeszcze w tym roku na polskich drogach. Przynajmniej tak deklaruje producent.

Cupra Ateca, czyli 230 tys za Seata