Długo wyczekiwany Cyberpunk 2077 w momencie swojej premiery nie zachwycał. Mnogość błędów, złe zoptymalizowanie pod względem konsol PlayStation sprawiło, że gra została usunięta z PS Store. Wszystko wskazuje na to, że gra polskiego studia w końcu powróci na konsole PS.

Cyberpunk 2077 nie zaczął najlepiej

Gra Cyberpunk 2077 polskiego studia CD Projekt RED nie powtórzyła sukcesu kultowego już Wiedźmina 3: Dziki Gon. Gra od początku kulała pod względem błędów i optymalizacji. Wydany na konsole starej generacji Cyberpunk wyciskał z PlayStation 4 i Xbox One ostatnie poty, a gra i tak miała mocne skoki wydajności, klatkowała i przejawiała problemy z renderowaniem otoczenia.

Przeczytaj także: Kody źródłowe next-genowych gier CD Projekt RED w sieci

Taki stan gry sprawił, że grę usunięto z PlayStation Store. Osoby, które zdecydowały się na zakup gry od CD Projekt RED, mogły liczyć na zwrot pieniędzy. Był to początek złego okresu polskiego studia. Niedługo potem hakerzy włamali się na serwery firmy i wykradli kody źródłowe największych tytułów oraz dane finansowe CDPR.

CD Projekt Red cyberpunk 2077
Gra była długo wyczekiwana, jednak w dniu premiery zawiodła oczekiwania graczy.

CD Projekt RED odbija się od dna

Nic jednak nie trwa wiecznie i nawet słaby okres kiedyś musiał się skończyć. CD Projekt RED powoli odbija się od dna, na które zaciągnęła ich nie tylko źle przygotowana gra, ale także atak cyberprzestępców. Akcje CDPR z dnia na dzień powoli idą ku górze, co jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość.

Co więcej, w sieci pojawiły się informacje sugerujące, że Cyberpunk 2077 może wkrótce powrócić do sklepu z grami na PlayStation. Opierając się na grafikach umieszczanych w sieci, gra CDPR pojawiła się w PS Store. Można dodać ją do “Listy życzeń”.