Demo oparte na Unreal Engine 5 jest tak dobre, że powstanie na nim pełnoprawna gra?

Silnik Unreal Engine 5 został oficjalnie zaprezentowany. Z racji tego Epic Games udostępniło demo technologiczne o nazwie “City Sample”, które jest makietą miasta z gry Matrix Awakens pozbawioną charakterystycznych dla świata Neo elementów. Demo jest tak dobre, że może być podstawą do stworzenia pełnoprawnej gry. Takie plany ma sam autor!

Unreal Engine 5 jest tak dobry, że demo może zamienić się na pełnoprawną grę

Demo technologiczne o nazwie “City Sample”, które zostało stworzone na silniku Unreal Engine 5, posiada wszystkie elementy miasta – budynki, samochody, roślinność oraz ludzi wygenerowanych proceduralnie przez oprogramowanie Metahuman. W wersji demonstracyjnej przygotowanej przez voloda (należącego do grupy Amber Studio) po mieście latamy generyczną postacią po całym mieście. 

Przeczytaj także: Steam Deck pozwoli na podłączenie zewnętrznego GPU i granie w gry 4K!

Postać ta może latać i siać chaos na ulicach miasta, co poniekąd przywołuje na skojarzenie postać Supermana. Tę myśl podsunął sam autor. Skojarzenia są bardzo trafne, a to dzięki przede wszystkim dynamicznemu systemowi skalowania LOD o nazwie Nanonite, w silniku Unreal Engine 5, który pozwala postaci przemieszczać się po powierzchni miasta z zawrotną prędkością bez zauważalnej utraty szczegółów. Sprawdźcie sami. 

Gra o Supermanie powstanie na bazie dema technologicznego?

Udostępniony w sieci klip z dema technologicznego Unreal Engine 5 zyskał dużą popularność. Tak dużą, że autor stwierdził, że spróbuje zrobić niego pełnoprawną grę. Volod ogłosił, że poszukuje do swojego projektu artystów zajmujących się tworzeniem elementów 3D, muzyki czy koncepcyjnych artystów. 

unreal engine 5
Demo oparte na Unreal Engine 5 jest tak dobre, że powstanie na nim pełnoprawna gra?

Oczywiście jest to projekt, który znajduje się na samym początku drogi, jednak wydaje się, że gracze i miłośnicy komiksów DC Comics mogą mieć nadzieję, że w końcu doczekają się gry o Supermanie. Jest to jeden z najbardziej znanych superbohaterów w historii, dlatego też z pewnością zainteresowanie grą byłoby dość mocne. Możliwe, że taka gra powstanie, ponieważ Unreal Engine 5 daje wszelkie potrzebne narzędzia do realizacji tego planu!

Źródło: Twitter

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Jeremy Sochan zadebiutował w NBA! Zobaczcie, jak sobie poradził!

Jeremy Sochan zadebiutował w lidze NBA! Polak rozegrał dziś...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj