Steam Deck pozwoli na podłączenie zewnętrznego GPU i granie w gry 4K!

Steam Deck to bez wątpienia najpotężniejszy handheld, jaki dotychczas powstał. Przenośna konsola pozwala na uruchamianie gier PC za pośrednictwem platformy Steam. Okazuje się, że pozwoli ona na uruchomienie tytułów w rozdzielczości 4K. Będzie to możliwe po podpięciu zewnętrznego układu graficznego poprzez złącze M.2.

Steam Deck z zewnętrznym układem graficznym

Przenośna konsola do gier Steam Deck robi furorę i sprawia wiele radości tym, którym udało się ją kupić. Handheld dysponuje bardzo dobrą specyfikacją, która pozwala na uruchomienie tytułów przeznaczonych na komputery PC. Niestety, największym minusem w kwestii tego urządzenia jest jego dostępność, która jest znikoma. 

Przeczytaj także: Lenovo liderem na rynku komputerów PC. Jak wyglądają pozostałe miejsca?

Konsola do gier od Valve ma jednak wielki potencjał. Przede wszystkim Steam Deck pozwala na grę w tytuły PC w dowolnym miejscu. Wystarczy pobrać tytuł na dysk i cieszyć się rozgrywką. Możliwości przenośnej konsoli można jeszcze bardziej rozszerzyć, a to za pośrednictwem odpowiednich modyfikacji. Przykładem tego jest modyfikacja udostępniona na kanale ETA Prime. 

Steam Deck
Steam Deck pozwoli na podłączenie zewnętrznego GPU i granie w gry 4K!

GTA V i Wiedźmin 3 w 4K przy 60 klatkach na sekundę na przenośnej konsoli Valve

Handheld Steam Deck już sam w sobie jest potężnym, ale niewielkim urządzenie, które jest w stanie uruchomić najnowsze tytuły przeznaczone na komputery PC. Jego możliwości można jeszcze bardziej rozszerzyć. Na kanale ETA Prime pojawił się materiał, który pokazuje, że konsola jest w stanie uruchamiać gry w rozdzielczości 4K. Wystarczy tylko… podpiąć zewnętrzny układ graficzny. Jest to możliwe za pośrednictwem złącza M.2. 

Tak, do konsoli Steam Deck z powodzeniem można podłączyć zewnętrzną kartę graficzną Radeon RX 6900 XT i grać w wymagające gry nawet w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Tak właśnie uruchomiono m.in. GTA V oraz Wiedźmina 3: Dziki Gon. Konsola świetnie poradziła sobie również z takimi tytułami jak Cyberpunk 2077 i Elden Ring, które uruchomione zostały w rozdzielczości Full HD. 

Źródło: YouTube

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Walka w budce telefonicznej podczas PRIME Show MMA 3

PRIME Show MMA 3 zachwyca pomysłowością. Walka w budce...

Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki

Aktor Ryan Grantham został skazany na dożywocie za zabójstwo...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj