Denver Nuggets nowym mistrzem NBA!_2
152
Views

Denver Nuggets pokonali dzisiejszej nocy Miami Heat 94-89 w piątym meczu finałów NBA, co oznacza, że stan serii zakończył się wynikiem 4-1, a drużyna ze stanu Colorado po raz pierwszy w swojej historii została mistrzem NBA!

Denver Nuggets mistrzami NBA! Pierwszy raz w swojej historii!

Denver Nuggets po raz pierwszy w swojej historii zostali mistrzami NBA! Drużyna z Colorado pokonała w serii finałowej granej do czterech zwycięstw Miami Heat 4:1. Ostatni mecz finałów zakończył się wynikiem 94:89 dla gospodarzy.

Przeczytaj także: Manchester United został sprzedany! Katar przejmuje klub!

Denver Nuggets nowym mistrzem NBA!_2
Denver Nuggets nowym mistrzem NBA! Źródło: ESPN

Najskuteczniejszym zawodnikiem mistrzów NBA okazał się jak zwykle Nikola Jokić. Serbski środkowy zaliczył w tym spotkaniu 28 punktów, 16 zbiórek i 4 asysty i potwierdził, że jest najlepszym zawodnikiem na świecie.

Nikola Jokić show! Serb z MVP finałów

Kiedy Nikola Jokić został wybierany do NBA z 41. wyborem w drafcie w telewizji, leciała reklama kanapki jednego z tamtejszych fastfoodów. Teraz kiedy mówimy o środkowym Denver Nuggets, mamy na myśli najlepszego koszykarza na świecie. 28-letni zawodnik ma na swoim koncie już dwie statuetki MVP sezonu regularnego, a teraz do swojej gabloty dołożył nie tylko tytuł mistrza NBA, ale również MVP finałów.

Na centra Denver Nuggets w tej fazie pucharowej nie było mocnych. Notował on średnio 30 punktów na mecz przy skuteczności 54.8 proc z gry (46.1 proc. za trzy), 13.5 zbiórek na mecz oraz 9.5 asyst na mecz (!).

Denver Nuggets nowym mistrzem NBA!_2
Nikola Jokić zgarnął statuetkę MVP finałów! Fot. NBA Twitter

Denver Nuggets w tych play-offach przegrali jedynie cztery mecze! W pierwszej rundzie wygrali z Minnesota Timberwolves 4-1, w drugiej odprawili z kwitkiem Phoenix Suns 4-2, a w finałach konferencji zmietli Los Angeles Lakers 4-0. W finałach przegrali tylko jeden mecz i po raz pierwszy w historii organizacji zostali mistrzami NBA!

Źródło: opr. wł./NBA/Twitter

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.