Diablo Immortal od początku swojej premiery jest istnym hitem, jeśli chodzi o urządzenia mobilne. Seria, która zyskała sławę dzięki wersji na PC, trafiła w zeszłym tygodniu na smartfony i tablety. Nie każdy będzie mógł jednak w nią zagrać. Okazuje się, że liczni użytkownicy telefonów Samsung Galaxy z procesorami Exynos, będą musieli obejść się smakiem.

Nowa gra z kultowej serii w końcu trafiła na rynek!

Miłośnicy kultowej serii od Blizzard w końcu doczekali się gry, która została zapowiedziana blisko cztery lata temu. Diablo Immortal w zeszłym tygodniu trafiło na komputery PC oraz urządzenia bazujące na systemach iOS i Google Android. Gra nie jest idealna, a największy zarzut kierowany jest oczywiście w stronę mikropłatności. Nie bez powodu, ponieważ jak podał serwis Bellular News, wymaksowanie postaci kosztować będzie aż 110 000 USD!

Przeczytaj także: Można już uruchomić Doom z poziomu BIOS’u płyt głównych

Pomimo tego, Diablo Immortal cieszy się niezwykłą popularnością wśród graczy. Gra oferuje wysokiej jakości grafikę i oddaje to, za co serię przez kilkanaście lat kochali wszyscy fani. Niestety, okazuje się, że nie wszyscy będą mogli zapuścić się w ten mroczny świat. Wszystko tyczy się telefonów Samsung Galaxy, które zostały wyposażone w procesor Exynos. Gra jest po prostu niegrywalna.

Masz Exynosa? Nie pograsz w Diablo Immortal

Samsung od początku wyposażania swoich smartfonów w procesory Exynos miał pod górkę. Chipsety odstawały wydajnością od bliźniaczych modeli, w których umieszczono procesory Qualcomm Snapdragon. Do tego wszystkiego dochodziło również m.in. duże przegrzewanie się, co nie pozwalało na swobodne korzystanie z telefonu. Teraz użytkownicy telefonów z serii Galaxy z tym chipsetem informują, że podczas grania w Diablo Immortal pojawia się masa błędów, a w szczególności brak ładowania się tekstur.

diablo immortal
Diablo Immortal niedostępny dla posiadaczy smarfonów z Exynosem

Głosy, które mówią o tym, że Diablo Immortal jest niegrywalne na telefonach z serii Galaxy, pojawiły się w serwisie Reddit. Przedstawiciel firmy Blizzard potwierdził, że sprawa jest badana i deweloperzy spróbują jak najszybciej rozwiązać ten problem. Wśród telefonów, których może dotyczyć ten problem, są modele Galaxy S10, Note 10 oraz A51 5G, chociaż na problemy skarżą się również posiadacze S22.

Źródło: SamMobile