diablo IV

Diablo IV już w przyszłym roku! Pierwszy rzut oka na klasę nekromanty!

Diablo IV to chyba najbardziej wyczekiwana gra ostatnich miesięcy. Miłośnicy tej legendarnej serii mogą umilić sobie oczekiwanie na najnowszą odsłonę części, grając w Diablo Immortal. Kiedy „czwórka” zadebiutuje na rynku? W przyszłym roku, a dzięki konferencji poznaliśmy startową klasę postaci – nekromantę.

Diablo IV zadebiutuje już w przyszłym roku

Podczas konferencji Xbox & Bethesda Showcase 2022 dowiedzieliśmy się o kilku grach, które w ciągu kilku i kilkunastu miesięcy trafią na urządzenia graczy. Wśród gier, na temat której poznaliśmy nieco więcej, było Diablo IV, czyli kolejna odsłona kultowej serii od Blizzard. Najnowsza część action RPG od Blizzard zadebiutuje w przyszłym roku.

Przeczytaj także: Diablo Immortal niedostępny dla posiadaczy smarfonów z Exynosem

Blizzard oficjalnie potwierdził, że Diablo IV trafi na rynek w 2023 roku. Jak przyznał szef globalnej społeczności Diablo, Adam Fletcher, czwarta odsłona serii będzie „grą w pełnej cenie”, która została zbudowana z myślą o graczach PC oraz konsolowcach. Tytuł zaoferuje ogromną mapę oraz dużą zawartość dla graczy, która będzie dostępna tuż po premierze.

Kolejna klasa postaci przedstawiona

Przy okazji zdradzenia daty premiery Diablo IV poznaliśmy także jedną ze startowych klas, jakie będą mogli wybrać gracze. Mowa tutaj o nekromancie, który dołączył do wcześniej ogłoszonego barbarzyńcy, druida, łotrzyka i czarodziejki. Nekromanta będzie robił, to co nekromanta robi najlepiej – przyzywał martwych jednostek, które będą wspierały go w walce. Przywoła on m.in. golemy, żniwiarzy z kosami, szkieletowych wojowników czy magów.

Na konferencji pokazano nie tylko trailer nowej postaci, ale także wideo z rozgrywką, która prezentuje się bardzo obiecująco. Wydaje się, że marka znowu wraca na usta wszystkich graczy. Diablo IV zapowiedziano zaraz po tym, jak uruchomiono Diablo Immortal, które trafiło na komputery PC i urządzenia mobilne. Czwarta odsłona głównej gry trafi na komputery PC oraz konsole starej i nowej generacji. Tytuł zaoferuje cross-play i cross-progresję.

Źródło: Diablo