Discord będzie płatny? Tak, spodziewajcie się abonamentu

A jednak, stało się. Discord będzie płatny. Na szczęście nie w każdym przypadku, jednak zapewne wiele osób będzie chciało zarabiać na swoich serwerach.

Każda osoba, która miała chociaż raz styczność z grami – szczególnie tymi online – zna aplikację Discord. Za pomocą tego oprogramowania możemy tworzyć serwer, do którego podłączą się inni użytkownicy tej aplikacji. Następnie możemy między innymi rozmawiać głosowo lub poprzez czat. Mało tego, jedną z wielu funkcji jest również możliwość strumieniowania gry i tego, co dzieje się na naszym pulpicie. To właśnie zapewne dlatego aplikację zna również wielu uczniów, którzy wykorzystywali ją podczas nauki zdalnej i tak zwanych e-lekcji.

Dowiedzieliśmy się o zmianach, jakie zapowiedział producent. Nie każdemu niektóre z nich mogą się spodobać. Jak sugerują niektórzy dziennikarze, Discord będzie przypominać w pewnym stopniu OnlyFans. Dlaczego?

Reklama

Discord będzie płatny?
Discord będzie płatny?

Discord będzie płatny. Spodziewajcie się abonamentu na popularnych serwerach

Jak już zapewne się domyślacie, chodzi o to, że twórcy internetowi, którzy komunikują się ze swoimi fanami za pomocą Discord, będą mogli aktywować płatny dostęp do swoich serwerów. Podobno osoby, które zdecydują się na skorzystanie z takiej opcji abonamentowej będą mogli otrzymać odznaczenia i jakieś specjalne role. O czym mowa? Tego nie wiadomo.

Microsoft chce kupić Discord. Kwota przejęcia może szokować!
Discord będzie płatny? Tak, spodziewajcie się abonamentu

Płatny Discord. Ile będzie kosztować?

Nasuwa się teraz najważniejsze pytanie. Ile będzie kosztował abonament na serwerach Discord? To zależy. Od czego? Raczej od kogo. O kwocie będzie decydował twórca, który takowy serwer założy. Zakres kwot jest bardzo szeroki. Ceny abonamentu za dostęp do serwerów zaczynają się od 2,99, a kończą nawet na 199,99 dolarów! Według twórców oprogramowania, autorzy serwerów będą otrzymywać 90 % tej kwoty. Całkiem sporo.

Discord będzie płatny? Tak, spodziewajcie się abonamentu
Discord będzie płatny? Tak, spodziewajcie się abonamentu

Płatny Discord. Narazie tylko w USA

Obecnie usługa będzie działać tylko na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Domyślam się jednak, że jeśli płatny Discord przyjmie się w USA, bardzo szybko trafi na inne kontynenty, w tym Europę. Oczywiście, każdy twórca będzie mógł uruchomić płatny serwer na Discordzie. Wymogiem jest przede wszystkim akceptacja nowej polityki prywatności, brak naruszeń regulaminu oraz wytycznych dla społeczności oraz oczywiście lokalizacja – na chwilę obecną chodzi o wspomniane już USA.

Sprawdź inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama