114
Views

Discord to najpopularniejszy komunikator dla graczy, za pomocą którego mogą oni rozmawiać se sobą podczas rozgrywki. Dotychczas posiadacze konsol musieli obejść się smakiem, bo aplikacja nie była dostępna na konsole od Sony. Najnowsze informacje mówią, że komunikator trafi na PlayStation!

Popularny komunikator nie dla Microsoftu, Sony wykorzystało okazję

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że Microsoft prężnie pracuje nad przejęciem Discorda, popularnego komunikatora głosowego dla graczy. Niestety dla giganta z Redmond, negocjacje spłonęły na panewce i Discord, ku uciesze graczy, pozostał niezależny. Sytuację tę wykorzystało Sony, które ogłosiło rozpoczęcie współpracy z amerykańskim przedsiębiorstwem.

Przeczytaj także: Discord odrzuca wysoką propozycje kupna od Microsoft.

Jim Ryan, prezes Sony ogłosił, że firma rozpoczęło współpracę z Discordem, co oznacza, że komunikator pojawi się na konsolach PlayStation. Obie firmy współpracują w celu stworzenia w pełni integralnej wersji aplikacji na konsole japońskiego producenta! Na taką informacje, gracze konsol Sony czekali od dłuższego czasu!

Discord na PlayStation – kiedy trafi na konsole?

Dobra informacja jest taka, że komunikator trafi na konsole Sony. Po wielu latach trudów i kombinowania, gracze PS w końcu doczekają się wersji na swoje konsole. Zła wiadomość jest jednak taka, że współpraca jest dopiero na wczesnym etapie. Konkretne kroki w stronę tworzenia aplikacji zostaną podjęte dopiero w 2022 roku.

discord
Popularny komunikator dla graczy w końcu trafi na PlayStation!

Aplikacja Discord na PlayStation zostanie stworzona prawdopodobnie na nowo. Programiści obu firm prawdopodobnie stworzą specjalną wersję aplikacji, która będzie dostosowana do kontrolera japońskich konsol.

Prośby posiadaczy PlayStation w końcu zostały wysłuchane! Discord w przyszłości trafi na konsole japońskiego producenta!

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.