147
Views

W przeciwieństwie do innych, Divoom TimeBox ma w sobie wbudowaną antenę FM, budzik, LEDowy wyświetlacz, czujnik temperatury, wejście AUX czy wiele więcej przydatnych funkcji, które sprawią, że korzystanie z tego urządzenia na co dzień będzie o wiele przyjemniejsze.

Divoom Timebox - głośnik bluetooth inny niż wszystkie

Wyposażenie

W opakowaniu, oprócz oczywiście głośnika Timebox, znajdziemy instrukcję obsługi, kabel microUSB oraz kabel audio AUX 3.5 mm.

Niespotykany wygląd

Divoom Timebox to głośnik, który intryguje swoim wyglądem. Producent wyposażył go w pikselowy, LEDowy wyświetlacz, który jest bez wątpienia głównym aktorem w tym przedstawieniu. Wyświetlacz posiada 121 diod LED RGB i można wyświetlać na nim bardzo dużo rzeczy, które dostępne są z poziomu aplikacji na smartfon.

Divoom Timebox - głośnik bluetooth inny niż wszystkie

Z tyłu znajduje się głośnik, który został pokryty metalowym grillem zapobiegającym zbierania się kurzu. Dodatkowo na tyłach urządzenia znajdziemy port AUX 3.5 mm, wejście na ładowarkę microUSB oraz diodę sygnalizującą o stanie naładowania akumulatora. Spód został wyposażony w gumki antypoślizgowe, które wywiązują się ze swoich obowiązków bardzo dobrze.

Divoom Timebox - głośnik bluetooth inny niż wszystkie

Centrum sterowania Divoom Timebox znajduje się na górze konstrukcji. Mamy tutaj przycisk zasilania, play, następny/poprzedni utwór, przyciski do regulacji głośności, przycisk do uciszania głośnika, oraz przycisk do włączania oświetlenia głośnika.

Divoom Timebox - głośnik bluetooth inny niż wszystkie

Cały głośnik został pokryty matowym materiałem, który sprawia, że urządzenie staje na półce premium. Timebox dostępny jest w kolorze niebieskim, czarnym, białym, różowym oraz czerwonym.

Aplikacja

Sterowanie urządzeniem możliwe jest dzięki aplikacji. To dzięki apce, którą możemy ściągnąć na urządzenia z Androidem lub iOS jesteśmy w stanie ustalić jakie rzeczy będą pojawiać się na LEDowym ekranie znajdującym się na przodzie głośnika. Apka oferuje włączenie zegara, wyświetlanie temperatury, ustawienie alarmu, włączenie radia czy różne animacje. W aplikacji znajdziemy również odtwarzacz muzyczny.

Divoom Timebox - głośnik bluetooth inny niż wszystkie

Co oferuje głośnik?

Wyświetlacz LED

Tak jak wcześniej wspomniałem, do dyspozycji mamy 121 diodowy ekran LED, dzięki któremu jesteśmy wyświetlać wszelkie animacje dostępne z poziomu aplikacji. Diody oferują taką samą jasność jak 3W lampka nocna, można również regulować jasność wyświetlanych kolorów.

Zegar

Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj zegarka, który wyświetla godzinę nawet wtedy, gdy nie korzystamy z urządzenia.

Termometr

Divoom Timebox posiada wbudowany termometr, który wyświetla ile stopni znajduje się w otoczeniu, w którym przebywa urządzenie.

Pikselowa sztuka

Jedną z najlepszych i najbardziej ciekawych funkcji urządzenia jest wyświetlanie różnorakich animacji, które możemy wybierać w aplikacji. Możemy przykładowo wyświetlić na ekranie postać Mario lub samemu coś narysować i przesłać do urządzenia. Własnoręczne pikselowe rysunki możemy oczywiście zapisywać w pamięci aplikacji.

Zarządzanie energią

Z poziomu aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne, możemy włączać i wyłączać ekran, zmieniać jasność kolorów lub zdecydować po jakim czasie urządzenie ma się wyłączyć gdy jest nieużywane.

Animacje EQ

Timebox posiada wbudowane animacje equalizera, które wyświetlają się podczas grania muzyki.

Wbudowany mikrofon

Urządzenia ma wbudwany mikrofon, więc po podłączeniu go przez bluetooth, będziemy w stanie rozmawiać przez telefon.

Zapis wiadomości głosowych

Użytkownik ma do dyspozycji opcję nagrywania wiadomości głosowych. Aby to zrobić wystarczy przytrzymać przycisk wyłączania budzika.

Budzik

W urządzeniu oczywiście znajdziemy budzik. Timebox ma wbudowane 12 melodii, które mają nas obudzić lub też możemy ustawić, żeby na przebudzenie grała nam nasza muzyka lub radio FM. Gdy jednak nie wyłączymy go po jakimś czasie, dźwięk i animacje zaczną być coraz głośniejsze i jaśniejsze.

Gry

Tak, na tym głośniku można pograć w gry. Są to mini gierki i nie ma ich jeszcze zbyt dużo, ale z każdym dniem ich przybywa.

Tuner FM

Dzięki tunerowi, jesteśmy w stanie słuchać ulubionej stacji radiowej bezpośrednio z głośnika.

Divoom Timebox - głośnik bluetooth inny niż wszystkie

Dźwięk

Divoom Timebox posiada 8 centymetrowy głośnik, który brzmi bardzo dobrze jak na tak niewielkie rozmiary. Dźwięk jest czysty, wyraźny i nie kłuje uszu nawet jeśli podgłoszony jest do maximum. Wysokie i średnie tony są dobrze słyszalne, niestety gorzej jest z tymi niskimi. Na urządzeniu słuchałem raczej lżejszych brzmień takich jak jazz, blues, R&B i sprawdzał się on bardzo dobrze. Entuzjaści mocniejszych brzmień muszą obejść się smakiem, gdyż urządzenie nie zostało stworzone do tego typu muzyki.

Divoom Timebox - głośnik bluetooth inny niż wszystkie

Bateria

Divoom Timebox posiada akumulator o pojemności 2000 mAh i starcza od 12 do 15 godziny użytkowania. Oczywiście wszystko zależy jak korzystamy z tego urządzenia. Jest to bardzo dobry czas pracy na jednym ładowaniu. Pełne naładowanie akumulatora zajmuje około 3 godziny.

Divoom Timebox - głośnik bluetooth inny niż wszystkie

Podsumowanie

Divoom Timebox to bardzo dobry głośnik, który nie tylko oferuje bardzo dobre brzmienie, ale również zachwyca swoim designem. Nie ma na rynku wielu głośników, na których możemy grać w gry lub wyświetlać animacje na ekranie. Za urządzenie musimy zapłacić około 250 złotych. Nie jest to zbyt duża cena, zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy to co oferuje ten głośnik. Jest to produkt godny polecenia.

Divoom Timebox - głośnik bluetooth inny niż wszystkie

Plusy:

 • wyświetlacz LED
 • jakość wykonania
 • bardzo dużo przydatnych funkcji
 • długi czas pracy na baterii

Minusy:

 • niezbyt dobrze słyszalne niskie tony

Divoom Timebox - głośnik bluetooth inny niż wszystkie

Specyfikacja techniczna Divoom Timebox:

• Wymiary: 114 x 115.8 x 55 mm
• Czas odtwarzania wideo: do 6 godzin
• Waga: 383g
• Pojemność baterii: 2000mAh
• Przetwornik: 3 ” pełnozakresowy
• Czas ładowania: 3-4 godziny
• Moc wyjściowa: 5W Napięcie baterii: 3.7V
• Pasmo przenoszenia: 60-20000Hz
• Ładowanie: przez kabel USB, 5V -1a
• Stosunek sygnału do szumu: ≥75 dB
• Zasięg bezprzewodowy: do 10 metrów
• Bluetooth: V4.0 smart
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

  • Nie wiem, czy to aż tak “górna półka”, musiałabym usłyszeć jak gra, ale sam koncept podoba mi się. To może być ciekawy “bajer”.

   Pozdrawiam, Misia || https://goo.gl/m58Tso

   Michalina Truteń 21/07/2017 12:52