Dlaczego nie warto kupować soli w młynku? To nie ma sensu

W sumie, nie myślałem o tym, a jednak faktycznie, nie warto kupować soli w młynku. To po prostu się nie kalkuluje. Szczególnie teraz, gdy większość z nas analizuje dokładnie ceny codziennych zakupów.

Co ciekawe, cale nie chodzi tylko i wyłącznie o kwestie ekonomiczne. Za rezygnacją z soli w młynku przemawia również… smak. Tak naprawdę młynek nie sprawia, że cokolwiek się zmieni. Tym bardziej, że zazwyczaj sypiemy ją do potraw tak, by się rozpuściła i delikatnie wzbogaciła smak potraw. Oczywiście, używa się gruboziarnistej soli, ale w większości przypadków w trakcie gotowania skupiamy się na tym, by ziarenka rozpuściły się w przyrządzanym daniu. Nikt przecież nie chciałby jeść czegoś, w czym przeważa sól, a wydaje mi się, że tak może być, gdy się nie rozpuści i trafi bezpośrednio do naszych ust. Mam rację? W pewnym stopniu zapewne tak, prawda?

Dlaczego nie warto kupować soli w młynku? To nie ma sensu
Dlaczego nie warto kupować soli w młynku? To nie ma sensu.

Kolejna kwestia to zapach. Fakt, uwielbiam świeżo zmielony pieprz, ale przecież sól z młynka absolutnie nie zmienia zapachu, dlatego domyślam się, że producenci takiego rozwiązania chcą nas skusić do zakupu, by, kto wie, może uzyskać lepsze walory zapachowe dań za sprawą świeżo zmielonej soli?

Dlaczego nie warto kupować soli w młynku To nie ma sensu
Dlaczego nie warto kupować soli w młynku? To nie ma sensu.

Dlaczego nie warto kupować soli w młynku?

Kolejna kwestia związana jest z ekonomią. Zakup soli w młynku jest po prostu nieopłacalny. Wystarczy porównać ceny. Kilogram soli kosztuje od niecałej złotówki do około trzech złotych. Przyjmijmy więc, że płacimy 1,5 zł za kilogramową paczkę. Z kolei sól w młynku to wydatek około 8 – 12 złotych. Nie trudno wywnioskować, że za taką kwotę otrzymujemy niewielką ilość – przyjmijmy, że około 100 – 110g. Łatwo więc wykalkulować, że płacimy około stu złotych za każdy kilogram!

Fakt, „zyskujemy” również młynek, ale tak naprawdę, w większości przypadków jest to produkt jednorazowy, bowiem ściągnięcie górnej części – tej z młynkiem – praktycznie graniczy z cudem. Ma to więc związek z ekologią. Coś, co jest jednorazowe, nie do końca można nazwać czymś ekologicznym – tworzymy więc śmieci, które później będą zalegać na wysypisku.

Na koniec warto dodać, że w młynkach najczęściej pojawia się sól himalajska, która z Himalajami ma niewiele wspólnego, ale o tym możecie poczytać na łamach bloga crazynauka.pl.

Sprawdź również nasze artykuły z kategorii kulinaria.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

NVIDIA GeForce RTX 4090 i RTX 4080 przedstawione oficjalnie

Wczoraj podczas konferencji CEO NVIDIA Jensen Huang zaprezentował światu...

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...

Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki

Aktor Ryan Grantham został skazany na dożywocie za zabójstwo...

Rosja nie zagra na Euro 2024! Sborna wyrzucona z turnieju!

Reprezentacja Sbornej, jak i wszystkie rosyjskie kluby zostały wyrzucone...

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.