Tankowanie paliwa BP Ultimate
Tankowanie paliwa BP Active Ultimate

Dobre paliwo podstawą bezawaryjnej pracy silnika

O tym, jak ważne jest stosowanie dobrego paliwa pisaliśmy już na łamach naszego portalu. Pozwolicie, że przypomnę tekst o tym skąd się bierze brud w silniku. W artykule mogliście przeczytać o tym, że zadbany motor odwdzięcza się bezawaryjną pracą przez długi czas. Stosowanie dobrego paliwa to przede wszystkim bezproblemowe odpalanie auta nawet na mrozie. Jest to także zmniejszenie ryzyka korozji podzespołów w silniku, oraz obniżenie zużycia paliwa. Chyba nikt nie chciałby usłyszeć od mechanika, że musi wymienić wtryskiwacze paliwa. Te przecież do najtańszych nie należą. Dlatego też lepiej wybrać dobre paliwo z pewnego źródła. Takim jest między innymi to, które oferuje BP. Czym wyróżniają się produkty tego przedsiębiorstwa na tle konkurencji?

 

Silniki benzynowe wymagają dobrej jakości paliwa

Silniki składają się z bardzo zaawansowanych podzespołów. Niestety przez stosowanie złego paliwa może na nich gromadzić się brud. To oznacza, że z biegiem czasu możemy zaobserwować utratę mocy silnika, a także zaburzenia w płynności jazdy. Kolejnym problemem będzie także wzrost zużycia paliwa. Następnie pojawią się problemy, które sprawią, że będziemy musieli dokonywać często bardzo kosztownych napraw.

Benzyny bezołowiowe BP z technologią ACTIVE są zaprojektowane tak, by brud został usuwany z poszczególnych podzespołów. Dlatego też tankując to paliwo wszelakie zanieczyszczenia nie tylko będą zlikwidowane, lecz także przy regularnym jego stosowaniu silnik zostanie zabezpieczony przed ponownym gromadzeniem szkodliwego brudu. W praktyce oznacza to o wiele wydajniejszą i płynniejszą pracę silnika, a co za tym idzie ograniczymy ryzyko wystąpienia awarii. Mówimy tu nie tylko o tak zwanej „bezołowiowej 98”, lecz także najczęściej wybieranej „95-tce”. Oba te paliwa posiadają specjalnie opracowaną mieszankę, która została opracowana i oczywiście przetestowana przez inżynierów pracujących w BP. Co ciekawe, producent chwali się, że w wyniku wielu lat badań, modyfikacji składników oraz ogromnej liczby przejechanych kilometrów owocem tej pracy jest naprawdę dobrze przygotowane paliwo, które pozwala na przejechanie większej liczby kilometrów na jednym baku. W przypadku 98 BP Ultimate z technologią ACTIVE mowa nawet do 44 kilometrów*. Podczas testów samochód, który oferował zasięg na poziomie 650 km na jednym baku, po zastosowaniu paliwa BP zwiększył ten wynik średnio o 29 kilometrów. Testy wykonano w porównaniu do paliw nie zawierających dodatków spełniających normę PN-EN 228

Jedno z naszych aut testowych podczas tankowania paliwa BP
Jedno z naszych aut testowych podczas tankowania paliwa BP

 

Dobry olej napędowy to podstawa

O problemach z silnikami diesla można pisać książki. Bardzo delikatne elementy, które stosują producenci sprawiają, że często słyszymy o awariach, warto dodać, że bardzo kosztowych naprawach np. wtryskiwaczy paliwa. To przede wszystkim przez brud, który gromadzi się w silniku. Niestety może on tworzyć kolejne zanieczyszczenia, a w następstwie zaobserwujemy utratę mocy, zaburzenia pracy silnika, wzrost zużycia paliwa i tak dalej, i tak dalej. Jest to niestety problem pospolity, ponieważ wiele osób nie dba o dobry dobór paliwa do swojego pojazdu. Konsekwencją są oczywiście kosztowne wizyty w serwisach samochodowych.

Na uwagę w tej kwestii zasługuje paliwo BP Ultimate Diesel, które oferowane jest z innowacyjną formułą zwalczającą brud. Tak zwane cząsteczki ACTIVE przywierają do zanieczyszczeń znajdujących się w silniku i odciągają je od nich. Następnie zaczynają przylegać do czystych już powierzchni, aby stworzyć warstwę ochronną, która zapobiegnie ponownemu osadzaniu się brudu. Dlatego też przy regularnym stosowaniu paliwa BP Diesel zauważymy, że auto odpala zdecydowanie łatwiej. Dynamika wydajności motoru będzie o wiele lepsza, a my przejedziemy o wiele więcej kilometrów na jednym baku. Co najważniejsze – unikniemy ryzyka związanego z koniecznością naprawy podzespołów. Wracając jeszcze do testów zużycia paliwa. Eksperci pracujący w BP przeprowadzili badanie na samochodzie, który oferuje zasięg wynoszący 830 kilometrów. Mówimy o korzystaniu z paliwa bez dodatków, które spełnia jedynie podstawową Polską Normę PN-EN. Kiedy specjaliści zaczęli stosować paliwo BP Ultimate Diesel z technologią ACTIVE zaobserwowali, że auto może przejechać nawet do 56 km więcej. Średnim wynikiem było 35 km na jednym baku. Wystarczy prosta kalkulacja. Jeśli tankujemy dwa razy w miesiącu rocznie zyskujemy jeden dodatkowy bak paliwa, co jest naprawdę dużą oszczędnością.

Ssang Yong Rexton na stacji BP
Ssang Yong Rexton na stacji BP

 

Dobre paliwo to podstawa bezawaryjnej pracy silnika, zarówno benzynowego jak i diesla

Eksperci BP przez pięć lat spędzili ponad pięćdziesiąt tysięcy godzin podczas pracy w której udoskonalali mieszankę staranie wyselekcjonowanych składników, które wchodzą w skład paliw oferowanych z technologią ACTIVE. Efektem tych działań są naprawdę dobrej jakości benzyna oraz olej napędowy. Problematyczny brud, który gromadzi się na podzespołach przestaje już być naszym problemem. My możemy cieszyć się długą i bezawaryjną pracą silnika. Dlatego też warto stosować paliwa BP z technologią ACTIVE, aby uniknąć kosztownych wizyt w serwisach.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
TOP10 najdroższe domy świata
TOP 10: najdroższe domy świata