Domowy test na koronawirusa – odciążenie dla lekarzy

Przedsiębiorstwo LabCorp, które w Stanach Zjednoczonych Ameryki jest jedną z największych firm zajmującą się diagnostyką laboratoryjną. Firma może pochwalić się zgodą FDA (Amerykańska Agencja Żywności i Leków). Chodzi o sprzedaż testów na COVID-19. Czy domowy test na koronawirusa, który każdy pacjent przygotuje w domu będzie miał taką samą efektywność, jak badania przeprowadzane przez lekarzy? Tak, ponieważ wynik musi być potwierdzony przez laboratorium. Firma chwali się, że otrzymamy wynik po dwóch, ewentualnie trzech dniach.

Przedsiębiorstwa dwoją się i troją, aby przygotować zarówno szczepionkę na COVID-19, jak i test na koronawirusa. Miejmy nadzieję, że mocne zaangażowanie tego typu instytucji sprawi, że epidemia zostanie opanowana tak szybko, jak będzie to tylko możliwe. Przedsiębiorstwa starają się stworzyć test, który będzie skuteczny, bezpieczny i szybki. Pomoże to personelowi medycznemu, a także pacjentowi szybko uzyskać informacje na temat choroby. LabCorp jest firmą, która w USA jak i ogólnie na świecie ma zgodę na sprzedaż testu, który można wykonać w domu. Cena takiego rozwiązania w Stanach wynosi 119 dolarów.

Domowy test na koronawirusa - odciążenie dla lekarzy
Domowy test na koronawirusa - odciążenie dla lekarzy

Domowy test na koronawirusa. Czy okaże się być przełomem?

Oczywiście to nie jest tak, jak w przypadku testu ciążowego, który wyświetla wynik po kilku – kilkunastu minutach. Firma LabCorp informuje, że po zakupie na stronie online otrzymujemy paczkę z testem. Za pomocą instrukcji pobieramy wymaz z nosa i odpowiednio pakujemy. Kurier odbiera przesyłkę i za kilkadziesiąt godzin otrzymujemy wynik badania dostępny w formie online. Autorzy testu informują, że procedura jest już przetestowana w przypadku innych testów, które przedsiębiorstwo wykonuje. Domowy test na koronawirusa ma być udostępniany przede wszystkim pracownikom medycznym oraz osobom, które są narażone na zarażenie COVID-19. Przedsiębiorstwo uważa, ze nie ma ryzyka, by zarazić się podczas pobierania próbki, co może mieć miejsce podczas kontaktu z pacjentem. Dodatkowo jest to odciążenie personelu. Co o tym sądzicie?

Reklama

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta testu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama