Dostała zastępcze auto elektryczne. Spaliło jej dom!

Dostała zastępcze auto elektryczne. Spaliło jej dom! Dostała zastępcze auto elektryczne. Spaliło jej dom!
Dostała zastępcze auto elektryczne. Spaliło jej dom!

Samochody elektryczne przysparzają coraz więcej problemów. Kobieta dostała zastępcze auto elektryczne, którym był Mercedes EQE 350+ z 2023 roku. Niestety, z niewyjaśnionych przyczyn samochód stanął w płomieniach i spalił garaż oraz część strychu.

Zastępcze auto elektryczne zniszczyło dom

Wczoraj pisaliśmy o tym, że samochód elektryczny był powodem zapalenia się statku transportowego u wybrzeży Holandii. W pożarze zginęła jedna osoba, a kilka zostało rannych. Dziś dowiedzieliśmy się o tym, że kobieta dostała zastępcze auto elektryczne, które spaliło jej dom.

Przeczytaj także: Elektryk powodem pożaru statku! Jedna osoba nie żyje!

Reklama

Straż pożarna hrabstwa St. Johns rozpoczęła dochodzenie w sprawie pożaru, który wybuchł w garażu jednego z domów w miejscowości Nocatee na Florydzie. Z racji tego, że Mercedes należący do kobiety, również elektryczny, przebywał w serwisie, ta dostała zastępcze auto elektryczne. Z jej relacji wynika, że to właśnie on był powodem pożaru.

Elektryk spłonął, a z nim garaż i strych

Zdjęcia z miejsca zdarzenia, które znalazły się w sieci, ukazują doszczętne spalenie elektryka niemieckiej marki oraz poważne konstrukcji domu. Jak podał serwis News4Jax, elektryczny Mercedes EQE 350+, który używany był przez Jennifer Ruotolo, znajdował się w garażu zaledwie przez kilka godzin, zanim doszło do wybuchu pożaru.

„Byłam w pracy. (…) W pewnym momencie mąż usłyszał syki i trzaski. Wszedł garażu, który wypełniony był dymem. Okazało się, że samochód zapalił się i a następnie wybuchł!”

powiedziała Jennifer Ruotolo cytowana przez serwis News4Jax
Dostała zastępcze auto elektryczne. Spaliło jej dom!
EQE 350+ nie tylko doszczętnie spłonął, ale zniszczył także garaż i strych domu.

Na całe szczęście wszyscy mieszkańcy domu wydostali się z budynku i nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Władze przeprowadzają dokładne dochodzenie, aby ustalić, co było przyczyną pożaru. Niemiecki producent odniósł się do sprawy i zapewnił, że traktuje ją z bardzo poważnie. Mercedes zapowiedział współpracę z władzami oraz ekspertami, tak aby dowiedzieć się, co było przyczyną wybuchu samochodu, aby zapobiec podobnych przypadków w przyszłości.

Źródło: YouTube

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama