174
Views

Google Arts & Culture podpowie do kogo jesteś podobny

Jeśli nawet nie interesujecie się sztuką to i tak polecam pobranie aplikacji Google Arts & Culture, która dostępna jest na smartfony z Androidem i iOS. Za sprawą wykonanego przez nas selfie program porówna naszą twarz do portretów zapisanych w repozytorium. Oczywiście jest to jedynie ciekawostka, która zapewne ma zachęcić nas do przeglądania dzieł sztuki oraz ubogacania się kulturowego. Aplikacja pozwala między innymi na przeglądanie nadchodzących wydarzeń z naszej okolicy. Możemy także przeglądać kolekcje ponad tysiąca muzeów i wystaw. Krótko mówiąc, możliwości aplikacji jest bardzo dużo. 

Jak skorzystać z funkcji selfie w Google Arts & Culture? To bardzo proste. Wystarczy uruchomić program, a następnie na ekranie głównym znaleźć funkcję “Art Selfie” widoczną na zrzucie ekranowym, który przedstawiam poniżej. Następnie zezwalamy na dostęp aplikacji do aparatu. Po wykonanym zdjęciu specjalne algorytmy sprawdzają naszą twarz i wyszukują podobiznę pośród wielu dzieł sztuki “zapisanych” na płótnach. Co ciekawe, otrzymujemy nie jedną, a kilka różnych propozycji. Widoczny jest także procent podobieństwa. Interesuje mnie jednak co Google robi z naszymi selfie. Czyżby po cichu gigant tworzył bazę zdjęć swoich użytkowników? 

Pochwalcie się do kogo jesteście podobni. Dobrej zabawy! 🙂 

Dzięki Google Arts & Culture sprawdzisz czy masz sobowtóra na płótnie

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.