EA ma problem! BF2042 jeszcze nie wyszedł, a już są do niego cheaty

Call of Duty Warzone jest idealnym przykładem, jak hakerzy mogą zniszczyć grę. Miejmy nadzieję, że nowy Battlefield 2042 nie pójdzie ścieżką swojego rywala i będzie posiadał lepsze zabezpieczenia. To może okazać się trudne, ponieważ hakerzy posiadają już cheaty do najnowszej odsłony BF. Problem polega na tym, że gra jeszcze nie wyszła.

Battlefield 2042 podzieli los Warzone?

Activision trafiło w dziesiątkę, kiedy to w momencie rozpoczęcia pandemii wypuściło Call of Duty Warzone. Gra z miesiąca na miesiąc stawała się popularniejsza. Każdy fan FPSów i nie tylko grał w ten tytuł. Z czasem jednak stało się to niemożliwe, ponieważ ilość hakerów, którzy znajdowali się na serwerach, skutecznie uniemożliwiła rozgrywkę. Fani wręcz prosili twórców o to, aby wykorzystali skuteczniejszego anti-cheata, jednak bez skutku. Battlefield 2042 będzie inny?

Przeczytaj także: Grałeś w betę Battlefield 2042? Licz się z banem na finalną wersję!

Gra od EA Dice ma być konkurentem CoD w segmencie FPSów oferujących jedynie tryb online. W Battlefield 2042 nie znajdziemy kampanii dla jednego gracza, dlatego też producent przeznaczył wszystkie swoje środki na tryb mulitplayer. Istnieje więc szansa, że hakerzy nie złamią zabezpieczeń. Ta szansa jest jednak mała, ponieważ w sieci pojawiły się już pierwsze cheaty do nowego BFa.

Cheaty już gotowe?

Jak informuje serwis Eurogamer, w sieci pojawiło się oprogramowanie, które „daje przewagę” nad przeciwnikiem. Na stronie iWantCheats pojawiły się pierwsze cheaty dedykowane grze Battlefield. Oprogramowanie oferuje m.in. wyświetlanie nazw wszystkich graczy, którzy grają w jednym meczu oraz miejsce, w którym się znajdują czy aimobta i radar pokazujący, gdzie znajdują się przeciwnicy. Jak podają twórcy, którzy stworzyli aplikację, wykrycie oprogramowania jest niemożliwe, a jego używanie bezpieczne.

Battlefield 2042
EA ma problem! BF2042 jeszcze nie wyszedł, a już są do niego cheaty

Takie zjawisko jest jak najbardziej możliwe, ponieważ Battlefield 2042 będący w fazie beta testów nie posiada żadnego oprogramowania zabezpieczającego go przed nielegalnym oprogramowaniem. Ciekawe jednak jest to, jak twórcom udało się stworzyć oprogramowanie do oszukiwania do gry, która jeszcze nie miała swojej premiery?

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Filmy 4K na YouTube są tylko w subskrypcji YouTube Premium

Jak widać po tytule, YouTube chce poniekąd zmusić użytkowników...

Fabuła God of War Ragnarok będzie długa! Bardzo długa!

Fabuła God of War Ragnarok ma przyciągnąć gracza nie...

GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design

Wielka kradzież samochodów - kultowa seria, którą zna prawie...

Apple Watch wybuchł. Czy Apple ma problem?

Wiele razy słyszeliśmy o wybuchających urządzeniach, jednak w większości...

Poznaliśmy wygląd smartfonu Samsung Galaxy A14

W sieci pojawiły się nowe rendery pokazujące jak może...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj