84
Views

Mogłoby się wydawać, że granie w beta wersje popularnych gier jest nieszkodliwe i nie ma żadnych konsekwencji. W rzeczywistości jest inaczej, ponieważ osoby, które naruszą pewien punkt regulaminu w becie Battlefield 2042, mogą dostać bana na finalną wersję strzelanki od EA.

Złam regulamin, a w Battlefield 2042 już nie zgrasz

W miniony weekend ruszyły pierwsze beta testy nowej gry od EA – Battlefield 2042. Użytkownicy, którzy uzyskali dostęp do wczesnej wersji gry, mogą sprawdzać, jak prezentuje się najnowszy FPS od Electronic Arts. Jest jednak jeden niewielki haczyk, który może okazać się katastroficzny w skutkach. Osoby, które zdecydowały się dołączyć do testów technologicznych nowej gry z serii Battlefield, musiały podpisać klauzulę poufności.

Gracze, którzy uzyskali dostęp do Battlefield 2042 w ramach testów beta na wszystkich platformach, zostali poinformowani, że naruszenie regulaminu NDA może skutkować całkowitym banem na finalną wersję gry. Umowa NDA jasno mówi, że gracze, którzy przedpremierowo zamówili BFa i biorą udział w testach technologicznych, zobowiązują się do zachowania informacji nt. gry dla siebie.

Battlefield 2042
Premiera gry w październiku tego roku!

Przecieków jest pełno

Klauzula poufności, którą podpisali gracze testujący Battlefield 2042, nie przestraszyła jednak wszystkich. Pomimo tego, że EA kazała podpisać umową NDA, nie przeszkodziło wielu użytkownikom w udostępnianiu materiałów z beta testów tytułu. W sieci pojawiły się różnego rodzaju zrzuty z gry, filmiki czy streamy. Oczywiście wydawca stara się jak najszybciej takie przecieki usunąć. Jednak co raz pojawiło się w internecie, nigdy z niego nie znika.

Przeczytaj także: Znamy datę prezentacji nowego Call of Duty: Vanguard!

Twórcy gry potwierdzili, że beta testy przyniosły im sporo nowych informacji na temat tego, jak gra ma ostatecznie wyglądać. Premierę Battlefield 2042 zaplanowano na 22 października 2021 roku. Tytuł trafi na wszystkie platformy – stare i nowe generacje konsol i komputery PC.

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.