Ecocapsule, czyli dom o ciekawym kształcie.

Żyją na naszym świecie ludzie, którzy nie potrzebują pałaców aby czuć się dobrze. Ba, nie potrzebują nie tylko dużych domów, ale wręcz nikogo, aby być szczęśliwym. Kiedyś mówiło się na nich pustelnicy. Mieszkali w swoich ukrytych gdzieś w lesie domkach i byli (tak mi się wydaje) szczęśliwi. Firma Nice Architects rozumie takich ludzi, jednak proponuje im nieco bardziej cywilizowane rozwiązanie, które nazywa się Ecocapsule.

Ecocapsule - podoba się Wam taki dom?
Ecocapsule – podoba się Wam taki dom?

Co to takiego? To dom dla indywidualistów, którzy preferują mobilność i małe przestrzenie. Naprawdę małe, ponieważ wymiary domu to 4,45 m długości, 2,56 wysokości i 2,25 szerokości. Zaskakująca jest waga domu – zaledwie 1,5 tony. Jak widać, nie jest to bardzo duży metraż. Projekt skierowany jest więc głównie dla singli, które cenią sobie niezależność. Co ciekawe, w tym malutkim mieszkanku (o ile tak to można nazwać) znajdziemy kuchnię, łazienkę z prysznicem, rozkładane łóżko i, uwaga niewielką garderobę! Jest jeszcze jeden ważny aspekt. Ten dom zasilany jest wyłącznie przez wiatr i światło słoneczne, a więc modne w dzisiejszych czasach bycie eko jest w tym domu standardem.

Jak to jest z tym prądem? A no tak, że zasilanie jest możliwe dzięki ogniwom słonecznym o mocy 600W oraz turbiny wiatrowej o mocy 750W. Powinno wystarczyć na tak malutki dom. Jak widać na zdjęciach, a raczej wizualizacjach wnętrze jest przytulne. Nie zabrakło tu oczywiście nowych technologii. System inteligentnego domu umożliwia sterowanie za pomocą aplikacji w naszym smartfonie.

ecocapsule-1

Przyjęty sceptycznie projekt nie daje za wygraną.

Dom, a raczej nowoczesna (i niewielka) kapsuła przygotowana przez Nice Architects znana była już w 2015 roku. Niestety, przez zbyt duże skomplikowane i drogą produkcję projekt nie został dobrze przyjęty. Producent nie poddaje się i we wrześniu ruszyły zapisy na pre-order. Co ciekawe Nice Architects podaje informację o zaledwie 50 sztukach Ecocapsule. Cena mała nie jest, ponieważ za ten mały dom musimy zapłacić aż 80 tysięcy Euro. Mało tego, nie zawiera ona kosztów transportu, który to jest wydatkiem dodatkowych kilku tysięcy.

Warto na koniec dodać, że firma umożliwia zakup opcji „camper”. Dzięki niej możemy zmieniać adres naszego domu kiedy tylko najdzie nas na to ochota. Czy taki nowoczesny, a zarazem ekologiczny dom jest według Was ciekawą propozycją? Dajcie znać!

Więcej informacji na temat Ecocapsule znajdziecie na stronie producenta.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Volkswagen Touareg 4.0 V8 TDI: Mamut nie dla ludu [TEST]