Elektryczna Skoda CITIGOe iV
Elektryczna Skoda CITIGOe iV

Elektryczna Skoda CITIGOe iV – znamy cennik

Zwinne, przestronne i przede wszystkim zeroemisyjne – tak można określić nową Skodę. Elektryczna Skoda CITIGOe iV zapewnia komfortowe przemieszczanie się po miejskich ulicach. Jego wymiary: 3597 mm długości i 1645 mm szerokości zapewnią, że auto zmieści się w każdy zakamarek miasta. Ten czteroosobowy samochód posiada bagażnik o pojemności 250 l, który w każdym momencie można zwiększyć do 923 l po złożeniu tylnych siedzeń. 

Skoda CITIGOe iV z dynamicznym silnikiem elektrycznym 

Pierwsza elektryczna Skoda CITIGOe iV posiada kilka usprawnień względem modelu z silnikiem spalinowym. Przede wszystkim producent przeprojektował elementy nadwozia, światła do jazdy dziennej wykorzystują technologię LED oraz zintegrowane kierunkowskazy. Auto posiada napęd na przednią oś, a elektryczny silnik dostarcza 61 kW mocy. Gwarantuje on cichą, dynamiczną oraz płynną jazdę. Moment obrotowy 210 Nm jest dostępny od samego początku – od momentu ruszenia pojazdem. W praktyce przekłada się to na świetną dynamikę i moc. Silnik pozwala rozpędzić pojazd o 60 do 100 km/h w ciągu 7,6 sek. Od 0 do 100 km/h nowa Skoda rozpędza się w 12,3 sek. Prędkość maksymalna tego miejskiego auta to 130 km/h.

Umieszczony w podwoziu Skoda CITIGOe iV akumulator litowo-jonowy  posiada wiele sposobów ładowania. Baterię można naładować na stacjach szybkiego ładowania wykorzystując specjalny przewód CCS i ładowarki o mocy 40 kW. Wystarczy godzina aby akumulator został naładowany do 80%! Jeśli korzystamy z ładowarki ściennej AC o mocy 7,2 kW ten sam rezultat osiągalny jest w 4h i 15min. Oczywiście istnieje również możliwość ładowania baterii przy pomocy standardowego gniazdka elektrycznego o mocy 2,3 kW.