116
Views

Pierwsze trzy kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 dla Polaków zakończyły się wczorajszym meczem z Anglią. Co prawda marcowe zgrupowanie zakończyło się gorzej niż oczekiwali tego kibice, ale na pewno było wiele pozytywów. Jak więc po trzech meczach wygląda “polska grupa” I?

Było blisko remisu – Anglicy pokonali Polaków

Środowy mecz Polski z Anglią wzbudzał wiele emocji. Nic dziwnego, Reprezentacja Polski z Anglią grała 19 razy i tylko jeden mecz udało jej się wygrać. Było to w 1973 roku podczas eliminacji do Mistrzostw Świata rozgrywanych w 1974 roku. Bramki na wagę zwycięstwa strzelili Robert Gadocha oraz Włodzimierz Lubański. Apetyty polskich kibiców były więc duże, jednak brak Roberta Lewandowskiego nieco je ostudził.

polska grupa
Ostatnie spotkanie Polaków z Anglikami zakończyło się wygraną “Lwów Albionu”.

Pierwsza połowa spotkania należała do gospodarzy. Anglicy wykorzystali rzut kary i prowadzili do przerwy 1:0. W drugiej połowie Reprezentacja Polski złapała wiatr w żagle i zaczęła grać szybciej. Akcje były konstruowane znacznie lepiej, czego efektem była bramka Jakub Modera. Niestety, w 85. minucie niekryty Harry Maguire dopadł do piłki i umieścił ją w bramce Wojciecha Szczęsnego. Na kolejną szansę na zwycięstwo z “Lwami Albionu” będziemy musieli poczekać do 8 września.

Jak wygląda “polska grupa”?

W środę rozegrała się trzecia kolejka eliminacji do Mistrzostw Świata 2022, które rozegrane zostaną w Katarze. Polacy po trzech spotkaniach na swoim koncie mają cztery punkty – rzutem na taśmę zremisowali spotkanie z Węgrami, która zakończyło się wynikiem 3:3. W niedzielę pokonali Andorę 3:0, tracąc po drodze Roberta Lewandowskiego. W środę nie zdołali pokonać Anglii, która w 85. minucie strzeliła gola na 2:1. Jak zatem prezentuje się tabela?

6. San Marino300-10

Na kolejne spotkania w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze będziemy musieli poczekać do września. Kolejki te zostaną rozegrane po Mistrzostwach Europy.