Reklama
Strona główna Biznes Truth Social, platforma Trumpa, numerem 1 w App Store. Elon Musk komentuje!

Truth Social, platforma Trumpa, numerem 1 w App Store. Elon Musk komentuje!

0
Serwis Donalda Trumpa wystartuje już w przyszłym miesiącu.

Elon Musk przejął Twittera za niewyobrażalną kwotę i od tego czasu komentuje, wszystko, co dzieje się wokół popularnej platformy społecznościowej. Odniósł się również do platformy Truth Social stworzonej przez Donalda Trumpa, który po wyrzuceniu ze wszystkich największych social mediów postanowił stworzyć serwis, w którym panuje wolność słowa. Nowy właściciel „Ćwierkacza” zwrócił uwagę na popularność portalu Trumpa w App Store.

Portal Donalda Trumpa wyprzedza Twittera w App Store pod względem ilości pobrań

Przejęcie Twittera przez Elona Muska, odbiło się szerokim echem w całym technologicznym i biznesowym świecie. Miliarder zapłacił za popularną platformę społecznościowe 44 miliardy dolarów i jak mówią raporty, kwota ta została przekazana w gotówce. Od czasu przejęcia „Ćwierkacza” nowy właściciel mówi o potencjalnych zmianach, które zamierza wprowadzić. Jednym z głównych wątków jest wolność słowa.

Truth Social, platforma Trumpa, numerem 1 w App Store. Elon Musk komentuje!

Przeczytaj także: A jednak! Elon Musk kupił Twittera. Zgadnijcie za ile

To właśnie z tego względu kilkanaście miesięcy temu Donald Trump został usunięty z największych mediów społecznościowych w sieci. Były prezydent Stanów Zjednoczonych po zbanowaniu z popularnych mediów postanowił stworzyć swoją własną platformę o nazwie Truth Social, która stawia właśnie na wolność słowa. Serwis stworzony przez polityka w ostatnim czasie wyprzedził platformę Twitter w sklepie App Store pod względem ilości pobrań. Tak pokazują dane z SensorTower. Elon Musk postanowił odnieść się do tej sprawy.

Elon Musk odnosi się do popularności Truth Social

W tamtym tygodniu platforma Rumble potwierdziła, że to właśnie ona pomaga serwisowi Truth Social w rozwoju i udostępnia swoje narzędzie Rumble Cloud do rozładowania kolejki oczekujących. Współpraca pozwoliła więc na dotarcie do większej ilość odbiorców, dzięki czemu portal Donalda Trumpa z dnia na dzień stał się niezwykle popularny. Serwis obecnie znajduje się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o popularność serwisów społecznościowych w Stanach Zjednoczonych w sklepie App Store.

Elon Musk stanowczo stwierdził, że Trump stworzył swoją platformę, ponieważ z Twittera zniknęła wolność słowa. W swoim stylu wyśmiał również nazwę Truth Social i stwierdził, że serwis powinien nazywać się Trumpet. Pomimo tego, że były prezydent USA oznajmił, że nie zamierza wrócić na „Ćwierkacza” nawet jeśli Musk odblokuje jego konto oraz nie postrzega tej platformy, jako konkurencji, to z pewnością rywalizacja o użytkownika na pewno będzie bardzo zacięta.

Źródło: Twitter

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version