EURO 2020. Dziś pierwsze mecze turnieju finałowego!

Na rozpoczęcie Mistrzostw Europy czekaliśmy dodatkowych 12 miesięcy. W końcu jednak naszedł ten czas i dziś pierwsze spotkanie na EURO 2020 rozegra reprezentacja Włoch i Turcji!

Dodatkowy rok czekania na piłkarskie święto

Mistrzostwa Europy pierwotnie miały odbyć się w 2020 roku. Niestety, z racji wybuchu pandemii COVID-19, EURO 2020 przełożono. Ucierpieli na tym nie tylko zawodnicy, ale przede wszystkim kibicie, którzy odliczali każdy dzień do rozpoczynającego się turnieju. Odliczanie jednak się zakończyło i już dziś rozpoczniemy piłkarskie święto, które wyłoni mistrza Starego Kontynentu.

euro 2020
Kto sięgnie po Mistrzostwo Europy w tym roku?

W turnieju finałowym Mistrzostw Europy udział weźmie 24 reprezentacje, a mecze będą rozgrywane na jedenastu europejskich stadionach. Zdecydowanym faworytem jest tutaj reprezentacja Francji, która, zdaniem wielu ekspertów, mogłaby wystawić dwie jedenastki i obie spotkałby się w finale. Nie wolno jednak skreślać broniących tytułu Portugalczyków, którzy zrobią wszystko by wygrać kolejny tytuł.

Reklama

EURO 2020. Na pierwszy ogień Włochy i Turcja!

Pierwszym rozegranym spotkaniem w ramach finałów Mistrzostw Europy 2020 będzie mecz Włochów z Turcją. Pojedynek zostanie rozegrany na Stadio Olimpico w Rzymie. Od jutra zaczniemy serię meczów, która będzie trwała przez 30 dni! Spotkanie Włochów z Turkami rozpocznie się o 21:00. Spotkanie to można śledzić w telewizji publicznej oraz stornie internetowej i aplikacji TVP Sport.

Przeczytaj także: Pierwszy taki MVP – Nikola Jokić najlepszym zawodnikiem sezonu NBA!

Polacy swoje pierwsze spotkanie rozegrają 14.06, o godzinie 18:00, a ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Słowacji. Biało-Czerwoni są faworytem tego spotkania i miejmy nadzieję, że potwierdzą to na boisku i odniosą zwycięstwo. Kolejny mecz rozegramy pięć dni później – 19 czerwca, o 21:00 zmierzymy się z Hiszpanami. Fazę grupową zamkniemy meczem ze Szwecją. To spotkanie rozegramy 23.06 o 18:00.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama