Paulo Sousa odkrył karty. Polacy na swoje pierwsze spotkanie podczas Euro 2020 wyjdą bardzo zbalansowanym składem. Czy ta jedenastka zapewni nam trzy punkty w pierwszym meczu?

Euro 2020. Pierwsza jedenastka na mecz ze Słowacją

Paulo Sousa, przez ostatnie mecze sparingowe mocno eksperymentował ze składem. Nie ma się co dziwić, portugalski selekcjoner reprezentacji Polski chciał znaleźć optymalne ustawienie, które przyniesie nam sukces na Euro 2020. Nie będzie więc zaskoczeniem fakt, że Polacy w meczu ze Słowakami zagrają na dwóch napastników. Kompanem Roberta Lewandowskiego będzie Jakub Świerczok, który w ostatnich dwóch spotkaniach towarzyskich z Rosją i Islandią zaczął mecz w pierwszej jedenastce.

Euro 2020
Paulo Sousa zdecydował. Czy to będzie słuszna decyzja?

Spotkanie ze Słowakami na Euro 2020 jest kluczowe, dlatego też Sousa chce dobrze zbalansować formację ofensywną i defensywną. Na skrzydle wystąpi Kamil Józwiak, który w każdym swoim występie za kadencji Paulo Sousy pokazał się z naprawdę dobrej strony. Zaskoczeniem może być wystawienie na lewym skrzydle Macieja Rybusa, który w swoim klubie gra na lewej obronie. Oczywiście, Polacy zagrają na dwóch wahadłowych i nimi będą właśnie Józwiak i Rybus. Środek pola zamyka Piotr Zieliński. W bramce bez zaskoczeń – pierwszym bramkarzem kadry jest Wojciech Szczęsny. Przed bramkarzem Juventusu znalazło się trzech obrońców – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik i Jan Bednarek.

Przeczytaj także: Polska – Słowacja. Gdzie oglądać pierwszy mecz Polaków na Euro 2020?

Jedenastka na pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy 2020

Cokolwiek by się nie działo, kibice chcą widzieć walkę do końca i zaangażowanie, które sprawi, że będą dumni! Do boju Polacy!

Polska: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus – Karol Linetty, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich – Kamil Jóźwiak, Robert Lewandowski, Piotr Zieliński.

Słowacja: Martin Dubravka – Peter Pekarik, Lubomir Satka, Milan Skriniar, Tomas Hubocan – Lukas Haraslin, Juraj Kucka, Jakub Hromada, Robert Mak – Ondrej Duda, Marek Hamsik.