Euronet obniża limit wypłat z bankomatów do 800 zł!

Euronet obniża limit wypłat z bankomatów do 800 zł!
Euronet obniża limit wypłat z bankomatów do 800 zł!

Jakiś czas temu Euronet obniżył limit wypłat do poziomu tysiąca złotych. Aktualnie limit ten został ponownie obniżony do poziomu ledwie 800 zł, więc jeśli ktoś chce wypłacić większą sumę musi kilkakrotnie dokonywać wypłaty lub udać się do oddziału banku, gdzie może sobie postać w całkiem długiej kolejce.

Obecnie w naszej sieci obowiązuje limit jednorazowej wypłaty gotówki w wysokości 800 zł ze wszystkich bankomatów i wpłato-bankomatów Euronet Polska dla każdej transakcji wykonywanej kartą, zbliżeniowo oraz za pomocą BLIK-a – komunikat prasowy firmy

Warto zaznaczyć, że limit nie obowiązuje klientów, którzy mają wyższy limit wypłat, a Euronet ma umowę bilateralną z naszym bankiem.

Przeczytaj także: Policja da Ci 1 milion złotych. Wystarczy, że powiesz kto

Euronet obniża limit wypłat z bankomatów do 800 zł! Dlaczego?

Firma tłumaczy to rosnącymi kosztami utrzymania bankomatów. Od każdej wypłaty pobiera prowizję w wysokości 1,2-1,3 złotych, która jest opłacana przez bank, więc zakładając, że klient wypłaciłby jednorazowo kwotę 8 tysięcy złotych to firma zarobiłaby raptem 1,2-1,3 złotego. Przy limicie tysiąca złotych daje nam to już 9,6-10,4 złotego, a przy aktualnym limicie, firma inkasuje 12-13 złotych co daje całkiem spory wzrost.

Stawki, jakie otrzymujemy od organizacji płatniczych i banków, nie pokrywają kosztów obsługi transakcji wypłaty, a sytuację pogarszają ostatnie wzrosty kosztów związane z niezależnymi od nas czynnikami makroekonomicznymi. Wprowadzenie limitu umożliwi utrzymanie stałego poziomu gotówki w urządzeniach, co przełoży się na ich akceptowalną dostępność w danej lokalizacji – komunikat firmy

Źródło: Euronet

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii biznes.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

OLX z 2 zarzutami od UOKiK. Chodzi m.in. o przesyłki OLX

UOKiK postawił dwa zarzuty popularnej platformie sprzedażowej OLX. Chodzi...

Na Steam pojawiła się pierwsza gra wygenerowana przez AI

This Girl Does Not Exist jest pierwszym tytułem, który...

Nowe PS5 zyska bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie

O tym, że Sony planuje wypuszczenie nowej wersji konsoli...

Polski konkurent dla Battlefielda – World War 3 za darmo

Studio The Farm 51 poinformowało, że polski FPS -...

Pierwsi producenci już prezentują karty RTX 4090 i RTX 4080

Po wczorajszej prezentacji nowych kart graficznych od NVIDII sieć...
Łukasz Łyszcz
Łukasz Łyszcz
Przygodę z komputerami zacząłem składając swojego pierwszego blaszaka. Potem przyszła pora na założenie własnej grupy na FB, a zdobywana wiedza pozwoliła mi na nagrywanie recenzji sprzętu na swój kanał na YT. Finalnie znalazłem się tutaj - w męskim świecie!