88
Views
Euronet obniża limit wypłat z bankomatów do 800 zł!
Euronet obniża limit wypłat z bankomatów do 800 zł!

Jakiś czas temu Euronet obniżył limit wypłat do poziomu tysiąca złotych. Aktualnie limit ten został ponownie obniżony do poziomu ledwie 800 zł, więc jeśli ktoś chce wypłacić większą sumę musi kilkakrotnie dokonywać wypłaty lub udać się do oddziału banku, gdzie może sobie postać w całkiem długiej kolejce.

Obecnie w naszej sieci obowiązuje limit jednorazowej wypłaty gotówki w wysokości 800 zł ze wszystkich bankomatów i wpłato-bankomatów Euronet Polska dla każdej transakcji wykonywanej kartą, zbliżeniowo oraz za pomocą BLIK-a – komunikat prasowy firmy

Warto zaznaczyć, że limit nie obowiązuje klientów, którzy mają wyższy limit wypłat, a Euronet ma umowę bilateralną z naszym bankiem.

Przeczytaj także: Policja da Ci 1 milion złotych. Wystarczy, że powiesz kto

Euronet obniża limit wypłat z bankomatów do 800 zł! Dlaczego?

Firma tłumaczy to rosnącymi kosztami utrzymania bankomatów. Od każdej wypłaty pobiera prowizję w wysokości 1,2-1,3 złotych, która jest opłacana przez bank, więc zakładając, że klient wypłaciłby jednorazowo kwotę 8 tysięcy złotych to firma zarobiłaby raptem 1,2-1,3 złotego. Przy limicie tysiąca złotych daje nam to już 9,6-10,4 złotego, a przy aktualnym limicie, firma inkasuje 12-13 złotych co daje całkiem spory wzrost.

Stawki, jakie otrzymujemy od organizacji płatniczych i banków, nie pokrywają kosztów obsługi transakcji wypłaty, a sytuację pogarszają ostatnie wzrosty kosztów związane z niezależnymi od nas czynnikami makroekonomicznymi. Wprowadzenie limitu umożliwi utrzymanie stałego poziomu gotówki w urządzeniach, co przełoży się na ich akceptowalną dostępność w danej lokalizacji – komunikat firmy

Źródło: Euronet

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii biznes.

Kategoria artykułu
Biznes
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.