Twoja konsola PlayStation 5 pójdzie do kosza, jeśli tego nie zmienisz! Discord dostępny na PS5! Ogromny update systemu!; Sony dominuje. PS5 sprzedaje się tak, że Xbox nie ma czego szukać; Sony dogadało się z Microsoftem. 10 lat współpracy!; Premiera PlayStation 5 Slim. Microsoft zdradził datę!
234
Views

Przy okazji trwania procesu przejęcia Activision-Blizzard przez Microsoft dowiedzieliśmy się sporo na temat sytuacji na europejskim rynku. Okazuje się bowiem, że Europa jest na usługach Sony. PlayStation 5 dominuje!

Europa jest na usługach Sony, więc… to dobrze dla giganta z Redmond?

Komisja Europejska w końcu zatwierdziła proces przejęcia Activision-Blizzard przez Microsoft. Obawiano się, że zakup producenta gier przez giganta z Redmond zaszkodzi konkurencji i rozwoju systemów subskrypcji gier. KE doszła jednak do wniosku, że nie będzie to wbrew zdrowej konkurencji, dlatego też Microsoft dostał zielone światło.

Przeczytaj także: Chińskie firmy znikną z Europy? Ten kraj już nad tym myśli

Oczywiście, aby transakcja mogła zostać sfinalizowana konieczne, było przebadanie rynku i upewnienie się, że zakup nie zaszkodzi rynkowi. Dlatego też poznaliśmy ciekawe dane na temat sytuacji na rynku konsol, która tylko potwierdziła, że Europa jest na usługach Sony, a Microsoft może się tylko przyglądać.

Konsola Xbox Series X czy Series S - którą wybrać?; Europa jest na usługach Sony. Microsoft płacze.
Microsoft obecnie nie ma najmniejszych szans z Sony, dlatego też dostał zielone światło na sfinalizowanie transakcji przejęcia Activision-Blizzard. Fot. Mat. wł.

Microsoft jest zdominowany, dlatego dostał zielone światło

Jednym z kluczowych czynników, które sprawiły, że Microsoft dostał zielone światło na zakup Activision-Blizzard, jest fakt, że Sony kompletnie dominuje firmę z Redmond na rynku konsol. Europa jest na usługach Sony i liczby tylko to potwierdzają.

Według europejskiej komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager PlayStation 5 sprzedaje się około cztery razy lepiej niż konsole Xbox. Microsoft triumfuje na kilku innych segmentach, jednak dominacja Japończyków jest ogromna. KE i CMA (regulator z Wielkiej Brytanii, który zablokował transakcję) stwierdzili, że gdyby Microsoft przestał sprzedawać gry z serii Call of Duty na PlayStation, musiałby się liczyć z gigantycznymi stratami, właśnie przez dominację tych konsol na rynku.

Kontroler do PlayStation, który zmienia temperaturę? Sony z patentem; Europa jest na usługach Sony. Microsoft płacze.
Sony dominuje światowy rynek konsol. FOt. Mat. Wł.

Źródło: GamingBolt

Kategoria artykułu
Konsole · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.