709
Views

Kariera, czyli droga na szczyt

We wszystkich tego typu grach najważniejszą częścią jest oczywiście tryb kariery. W F1 2019 producent poszedł o krok dalej względem poprzedniej wersji i wprowadził tutaj ciekawą opowieść. Naszą karierę zaczynamy jako młody kierowca, pretendent do mistrzostwa Formuły 2. Od pierwszego momentu musimy podejmować decyzje, które zaważą na tym jak zostaniemy odebrani przez wielkich graczy z F1. W opowieści mamy oczywiście “złego bohatera”, czyli kierowcę z konkurencyjnej drużyny, który od pierwszego spotkania wmawia wszystkim, że jest najlepszy. To właśnie z nim toczymy bój o miano najlepszego kierowcy na zapleczu Formuły 1. Wśród młodych gwiazd kierownicy znajdziemy prawdziwych kierowców – Lando Norrisa z zespołu McLaren Renault oraz George Russell, czyli kolega Roberta Kubicy z zespołu Williams F1 Racing. Podczas przygody F2 jedziemy tylko kilka wyścigów okraszonych jakąś historią – czy to przepuszczeniem kolegi z zespołu o miejsce, kolizję z naszym wrogiem lub awarię bolidu. Rywalizacja między nami, kolegą z drużyny oraz “złym bohaterem opowieści” przenosi się później do F1, gdzie ponownie rywalizujemy z nimi na torze.

F1 2019

F1 2019 – bolidy F2

 

Urozmaicenie rozgrywki

Całe to storyline jest fajną odskocznią i urozmaiceniem względem tego co działo się w F1 2018, gdzie po prostu zaczynaliśmy przygodę w Formule od wyboru zespołu, któregokolwiek chcieliśmy. W tegorocznej odsłonie najpierw wybieramy akademię, z której będziemy w stanie dostać się do określonych zespołów. Osobiście wybrałem drogę, która doprowadziła mnie do miejsca kierowcy McLaren Renault. Karierę najlepiej zacząć w zespołach, które mają mniejsze wymagania względem swoich kierowców. Zespoły takie jak Racing Point F1 Team, Williams F1 Racing czy Haas F1 Team zadowolą się miejscem w połowie stawki. Zupełnie inaczej jest w przypadku wielkiej trójki – Mercedes-Benz F1, Red Bull Racing i Scuderia Ferrari. W tych zespołach od kierowców wymaga się wyników od pierwszego wyścigu, co może być wymagającym wyczynem, zwłaszcza, gdy dopiero zaczynamy przygodę ze światem gry. Bardzo ważna jest również postawa, bo niektóre z zespołów nad profesjonalnym zachowanie i sportową klasą preferują osobowość medialną, showmana. To też może zaważyć na tym, jak odbierani będziemy w naszym nowym zespole. Jeśli nie spełnimy oczekiwań, które postawił przed nami zespół możemy z niego po prostu wylecieć i szukać sobie nowego pracodawcy.

1 2 3 4 5 6

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.