F1 będzie się ścigać w Las Vegas! Wyścig już w 2023 roku!

F1 ściga się na torach na całym świecie. Od jakiegoś czasu mówiło się, że Królowa Motosportu zawita do Las Vegas. Plotki się potwierdziły i w przyszłym roku najszybsi kierowcy świata będą ścigać się na ulicach Miasta Grzech. W kalendarzu będą więc trzy Grand Prix rozgrywające się na ziemi amerykańskiej.

Amerykanie pokochali Formułę 1

Popularność F1 w USA mocno wzrosła, a to głównie za sprawą dokumentu Netflixa „Drive to Survive”, który w dość dramatyczny sposób opowiada o poprzednich sezonach tego sportu. Wszyscy wiemy, że Amerykanie uwielbiają dramę i rywalizację, dlatego też serial przygotowany przez platformę streamingową tak dobrze się przyjął. FIA postanowiła wykorzystać tę okazję i zaplanowała kolejny wyścig na terenie Stanów Zjednoczonych!

Przeczytaj także: Reprezentacja Polski. Z kim możemy zagrać w grupie?

Reklama

W kalendarzu Formuły 1 znajdują się już dwa wyścigi, które odbędą się na terenie USA. Pierwszy z nich jest jesienny wyścig na torze w Austin, który zawsze przynosi sporo emocji. Nowością, która pojawi się po raz pierwszy w tym roku, jest GP Miami. Na ulicach słonecznego miasta Florydy kierowcy zmierzą się już w maju. Kalendarz wyścigów Formuły 1 wzbogacił się o kolejny wyścig z USA. Ten na pewno będzie zorganizowany z rozmachem, ponieważ odbędzie się w Las Vegas!

GP Las Vegas F1
Wizualizacja wyścigu po ulicach Miasta Grzechu.

F1 zawita do Las Vegas w 2023 roku!

O tym, że FIA zorganizuje wyścig w Mieście Grzechu, mówiło się już od jakiegoś czasu, jednak dopiero wczoraj zostało to potwierdzone. Pierwszy wyścig na ulicznym torze odbędzie się w listopadową sobotę 2023 roku i sugeruje się, że będzie to 25 listopada. GP Las Vegas ma być wyścigiem nocnym. W Polsce transmisja odbędzie się w niedzielę o 7:00.

Co wiemy o ulicznym torze w jednym z najsłynniejszych miast na całym świecie? Tor ma mieć długość 6,12 kilometra i składa się on z 14 zakrętów. Charakterystycznym odcinkiem toru będzie długa prosta, na której kierowcy będą mogli osiągać prędkość nawet 342 km/h. Trasa ulicznego toru będzie przebiegać m.in. przez główną ulicę miasta, czyli Las Vegas Strip. To jednak nie pierwsza wizyta Formuły 1 w tym mieście. W latach 1981-82 wyścig odbywał się na zaangażowanym torze wokół parkingu Caesars Palace.

Może się okazać, że do tych trzech amerykańskich miast dołączy kolejne. Sugeruje się, że Formuła 1 może zawitać również do Nowego Jorku!

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama