109
Views

Apple obrało zupełnie inną politykę. Producent, który swego czasu mocno utrudniał naprawę swoich smartfonów, zdecydował się na bardziej przystępne działania. Po uruchomieniu programu serwisowego, w którym każdy może kupić części zamienne gigant z Cupertino, potwierdził, że naprawa samego Face ID będzie możliwa. Do tej pory uszkodzenie tego elementu wiązało się z wymianą całego telefonu.

Apple wykonuje kolejny krok w stronę łatwiejszej naprawy swoich smartfonów

Kilka miesięcy temu Apple zaskoczyło wszystkich i uruchomiło program serwisowy, w którym każdy, kto potrzebuje wymienić część w swoim smartfonie, może zamówić uszkodzoną część. Tyczy się to zarówno serwisów, jak i osoby indywidualne. Był to spory krok w stronę prostszej naprawy uszkodzonych iPhone’ów.

Przeczytaj także: Touch ID w ekranach nie będzie. Apple porzuca projekt

Amerykański gigant idzie na kolejne ustępstwa. Apple zmienia reguły serwisowe iPhone’ów dotyczące modułu Face ID. Do tej pory uszkodzenie tego elementu wiązało się jedynie z wymianą całego smartfona. Nowe wytyczne, które otrzymają autoryzowane serwisy i oficjalne sklepy producenta pozwolą na naprawę tego modułu.

Apple iPhone 12 Pro wady i zalety. Warto kupić? Face ID
Face ID będzie można naprawić! Apple zmienia podejście!

Teraz będzie można wymienić sam moduł Face ID

Face ID to system, który pozwala na odblokowywanie smartfona iPhone za pomocą skanu twarzy. Po raz pierwszy pojawił się on w modelu X i z powodzeniem zastąpił fizyczny przycisk Touch ID z czytnikiem linii papilarnych. Do tej pory naprawa tego elementu nie była możliwa, więc trzeba było wymienić cały smartfon. Wkrótce to się zmieni.

Jak podaje serwis MacRumors, Apple zmienia swoją politykę odnośnie Face ID i naprawy tego modułu w smartfonach iPhone Xs i nowszych. Serwisy i sklepy będą mogły zamawiać kamerę TrueDeph, w której znajdują się wszystkie elementy skanu twarzy oraz aparat przedni. Ruch ten mocno przyczyni się do zniwelowania emisji dwutlenku węgla. Skorzystają także na tym użytkownicy, ponieważ wymiana modułu będzie zdecydowanie tańsza niż wymiana całego telefonu.

Niestety, naprawa uszkodzonego modułu nie będzie możliwa w przypadku iPhone X, ponieważ w tym modelu znajdziemy Face ID pierwszej generacji. Tutaj mówimy o wymianie całego urządzenia. Apple wydało specjalne narzędzie, które pozwoli określić, czy wymiana modułu będzie możliwa.

Źródło: Mac Rumors

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.