Facebook traci użytkowników. Coraz więcej osób kasuje konto

Facebook nowym LiknedInem? Testowana jest nowa funkcja

Facebook chce ukraść użytkowników LinkedIn?

LinkedIn to portal społecznościowy, który specjalizuje się głównie w kontaktach zawodowo-biznesowych. Działa od 2003 roku, od 2012 roku dostępny jest także w naszym rodzimym języku. Warto również dodać, że w 2012 roku wyciekło aż 6,5 mln haseł użytkowników. W 2016 roku za 26,2 mld dolarów portal został przejęty przez Microsoft. Zapewne większość z Was ma konto na tym portalu, jednak na tym korzystanie z LinkedIn się kończy. Przy codziennym przeglądaniu Facebooka wprowadzenie nowej funkcji ma rzeczywiście sens.

Własne CV w profilu na Facebooku

Nową funkcję zaprezentował na zrzutach ekranu Matt Navarra, dyrektor ds. mediów społecznościowych w The Next Web. Skąd posiadał screeny? Wysłała mu je Jane Manchun Wong, która dostrzegła nowość na swoim profilu. Jak to wygląda? Możemy stworzyć listę dotyczącą zawodowego doświadczenia, a także ukończonych szkół. Możemy także umieścić nasze dane kontaktowe, zdjęcia oraz inne ważne dla pracodawców informacje. Co prawda teraz możemy juz wpisywać na naszym profilu praktycznie wszystkie dane, które zawieramy w CV, jednak nie wygląda to profesjonalnie. Nowa funkcja ma za zadanie zebrać wszystkie informacje, które mogą być ważne dla nowego pracodawcy. Głównie chodzi o to, aby oddzielić te dane od naszych osobistych zdjęć, postów czy innych rzeczy, których nie chcielibyśmy wrzucać do CV.

Kiedy funkcja trafi do szerokiego grona użytkowników?

Obecnie nie wiadomo jeszcze, kiedy funkcjonalność będzie dostępna dla wszystkich. Wiadomo jednak, że testy trwają i być może Facebook będzie chciał niebawem przejąć użytkowników portalu LinkedIn. Obecnie działa uruchomiony w 2016 roku „Facebook At Work”, który dziś nazywa się „Workplace”. Jest to wersja Facebooka, którą można wykorzystywać do pracy zespołowej. Poniżej przedstawiam zrzut ekranowy z nowej funkcji Facebooka.

Źródło: BusinessInsider.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Garmin Virb XE
GARMIN VIRB XE – alternatywa dla GoPro.