Facebook nowym LiknedInem? Testowana jest nowa funkcja

Facebook chce ukraść użytkowników LinkedIn?

LinkedIn to portal społecznościowy, który specjalizuje się głównie w kontaktach zawodowo-biznesowych. Działa od 2003 roku, od 2012 roku dostępny jest także w naszym rodzimym języku. Warto również dodać, że w 2012 roku wyciekło aż 6,5 mln haseł użytkowników. W 2016 roku za 26,2 mld dolarów portal został przejęty przez Microsoft. Zapewne większość z Was ma konto na tym portalu, jednak na tym korzystanie z LinkedIn się kończy. Przy codziennym przeglądaniu Facebooka wprowadzenie nowej funkcji ma rzeczywiście sens.

Własne CV w profilu na Facebooku

Nową funkcję zaprezentował na zrzutach ekranu Matt Navarra, dyrektor ds. mediów społecznościowych w The Next Web. Skąd posiadał screeny? Wysłała mu je Jane Manchun Wong, która dostrzegła nowość na swoim profilu. Jak to wygląda? Możemy stworzyć listę dotyczącą zawodowego doświadczenia, a także ukończonych szkół. Możemy także umieścić nasze dane kontaktowe, zdjęcia oraz inne ważne dla pracodawców informacje. Co prawda teraz możemy juz wpisywać na naszym profilu praktycznie wszystkie dane, które zawieramy w CV, jednak nie wygląda to profesjonalnie. Nowa funkcja ma za zadanie zebrać wszystkie informacje, które mogą być ważne dla nowego pracodawcy. Głównie chodzi o to, aby oddzielić te dane od naszych osobistych zdjęć, postów czy innych rzeczy, których nie chcielibyśmy wrzucać do CV.

Kiedy funkcja trafi do szerokiego grona użytkowników?

Obecnie nie wiadomo jeszcze, kiedy funkcjonalność będzie dostępna dla wszystkich. Wiadomo jednak, że testy trwają i być może Facebook będzie chciał niebawem przejąć użytkowników portalu LinkedIn. Obecnie działa uruchomiony w 2016 roku “Facebook At Work”, który dziś nazywa się “Workplace”. Jest to wersja Facebooka, którą można wykorzystywać do pracy zespołowej. Poniżej przedstawiam zrzut ekranowy z nowej funkcji Facebooka.

Facebook nowym LiknedInem? Testowana jest nowa funkcja

Źródło: BusinessInsider.

Autor: Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Jeden komentarz

  1. Facebook krok po kroku wchodzi w inne strefy życia m.in pracę. Nie możemy mu zarzucić że powstanie tego portalu oraz produktów jak np. Messenger nie usprawniło życia i pracy wielu osób. Domyślam się, że podobnie będzie z Workplace, który jakby nie patrzeć mocno zrewolucjonizuje w najbliższych latach formę komunikacji w pracy 🙂 Tym bardziej, że firma posiada partnerów na całym świecie więc idą z ”grubej rury” m.in w Polsce dzięki Fly On The Cloud http://www.workplacebyfacebook.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *