Connect
To Top

Facebook traci użytkowników. Coraz więcej osób kasuje konto

Największy portal społecznościowy na świecie ma problem. Mark Zuckerberg może mieć powody do obaw. Facebook traci użytkowników.

Użytkownicy robią długie przerwy od Facebooka

Powstały w lutym 2004 Facebook traci użytkowników. Wynika to z badań, które przeprowadził Pew Research Center. Według danych z raportu w 2017 roku 42% osób, które brały udział w ankiecie zrobiło sobie długą, kilkutygodniową przerwę od portalu społecznościowego. Mało tego, 25% osób usunęło aplikację. W ankiecie brali udział amerykanie. 44 % użytkowników to osoby w wieku 18 – 29 lat, 20% 50 – 64 lat, natomiast 12 % osób miało powyżej 65 lat. Problemem, przez który Facebook traci użytkowników może być skandal związany z aferą Cambridge Analityca. Problemem może być także kwestia błędu algorytmu, który pomagał w zapoznawaniu ze sobą osób wspierających ISIS.

Dla przypomnienia, potężny portal społecznościowy ze Stanów Zjednoczonych w czerwcu 2017 roku mógł pochwalić się aż 2 miliardami użytkowników. Dziennie, 1,3 mld osób spędzało średnio około 21 minut podczas przeglądania portalu. Polska wersja językowa Facebooka działa od 2008 roku. 

More in Tech

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media