FBI ostrzega przed wyjazdem na Zimowe IO w Pekinie

Zimowe Igrzyska Olimpijskie to wielkie święto sportu, ale także świetna okazja dla hakerów na stworzenie sporego zamieszania. FBI opublikowało komunikat, w którym radzi sportowcom oraz działaczom, który wybierają się do Pekinu o odpowiednie zabezpieczenie swoich smartfonów. Sugeruje się, że hakerzy będą chcieli zakłócić przebieg olimpiady.

FBI ostrzega przed atakami hakerów

Tysiące sportowców oraz działaczy to idealne miejsce do polowań dla hakerów. Rozpoczynające się za dwa dni Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie staną się centrum świata, a każdy miłośnik sportu będzie zerkał właśnie w stronę stolicy Chińskiej Republiki Ludowej.

Przeczytaj także: AirPods Pro 2 zyskają funkcję, dzięki której zapomnisz o iPhone i Apple Watch

FBI umieściło na swojej stronie internetowej komunikat, w którym nawołuje sportowców i działaczy, którzy wybierają się do Pekinu do odpowiedniego zabezpieczenia swoich urządzeń elektrycznych. Federalne Biuro Śledcze podaje, że według zebranych danych, hakerzy będą próbować zakłócić przebieg olimpiady.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie okazją do wykradania danych

Hakerzy mają szykować spory atak na Zimowe Igrzyska Olimpijskie. FBI podaje, że szykują oni ataki typu DDoS, a także szeroko zakrojone kampanie phishingowe. Co więcej, wszelkie urządzenia będą podatne na wykradnięcie danych. Amerykańska agencja rządowa przestrzega również przed korzystaniem z aplikacji od nieznajomych dostawców i nawołuje do zostawiania swoich prywatnych smartfonów w domu i wykorzystania z tymczasowych urządzeń.

Co więcej, każdy uczestnik Igrzysk, po przekroczeniu granicy zaleca się zainstalowanie aplikacji MY2022. Według badaczy z Citizen Lab aplikacja nie jest wystarczająco dobrze zabezpieczona. Dodatkowo znajduje się w niej mechanizm pozwalający na szyfrowanie plików audio. Międzynarodowy Komitet Olimpijski zapewnia, że aplikacja jest bezpieczna. Czy tak jest naprawdę?

Źródło

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...

MSI zapowiada dysk Spatium M570 z prędkością nawet 12,3 GB

Firma MSI zapowiedziała nowy dysk SSD na interfejs PCIe...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj