Rewolucja w motoryzacji dopada nawet tych największych i luksusowych producentów. Era silników hybrydowych trwa w najlepsze, co udowadnia nowe Ferrari 296 GTB. Superauto wyposażono w silnik hybrydowy, który generuje niesamowitą moc!

Ferrari 296 GTB zapiera dech w piersiach

Producent superszybkich samochodów z Maranello przedstawił swoją drugą hybrydę w historii marki. Po SF90 przyszła pora na nieco słabszy model Ferrari 296 GTB. Auto prezentuje się bardzo futurystycznie i zdecydowanie wpada w oko. Rozstaw osi w tym modelu jest o 50 mm krótszy niż w przypadku innych modeli włoskiego producenta z silnikiem umieszczonym centrale.

Ferrari wykorzystało w modelu 295 GTB system Ferrari Side Slip Control, który umożliwia kontrolowany poślizg samochodem. Drift takim autem może nie jest czymś powszednim, ale włoski producent to umożliwił. Krótszy rozstaw osi ma sprawić, że auto będzie lepiej prowadzić się w ciasnych zakrętach.

Co znajdziemy pod maską włoskiej hybrydy?

Oczywiście najważniejszym elementem w całym aucie włoskiego producenta jest silniki. Ferrari 296 GTB wyposażono w spalinowy silnik o pojemności 2.9 litra. Jest to jednostka V6, która generuje moc 660 KM. Silnik ten wspierany jest przez jednostkę elektryczną typu plug-in.

Przeczytaj także: Nowe Ferrari 812 Superfast Versione Speciale prezentuje się obłędnie!

Silnik spalinowy w połączeniu z jednostką elektryczną generuje moc 830 koni mechanicznych i 740 Nm momentu obrotowego. Auto posiada napęd na tył. Pierwszą “setkę” 296 GTB osiąga w zaledwie 2,9 sekundy. Maksymalna prędkość? 330 km/h! Przy prędkości 250 km/h zestaw aerodynamiczny generuje 350 kg nacisku!