122
Views

Na taką informację miłośnicy wirtualnego futbolu czekali od kilku lat! To już oficjalne – FIFA 22 otrzymała cross-play, dzięki któremu użytkownicy z różnych platform będą mogli rozgrywać między sobą mecze. Funkcja działa już na komputerach PC, konsolach Xbox, PlayStation i na platformie Google Stadia!

W końcu! FIFA 22 otrzymała cross play!

Największym minusem gier FIFA spod znaku EA od lat było brak możliwość grania między platformami. Gracze PC mogli grać, tylko z użytkownikami PC, a posiadacze konsol PlayStation z użytkownikami PS. To jednak koniec, ponieważ FIFA 22 otrzymała cross play pozwalający na granie międzyplatformowe. Jest to wiadomość, na jaką gracze czekali od kilku lat!

Przeczytaj także: FIFA 23 będzie ostatnią grą serii! Nie ma porozumienia!

Od dziś gracze, którzy posiadają w swojej bibliotece gier FIFĘ 22, będą mogli grać z przeciwnikami, niezależnie od tego, czy grają oni na tej samej platformie czy nie. FIFA 22 otrzymała cross play, dzięki czemu atrakcyjność tytułu wzrosła jeszcze bardziej. Od dziś możemy więc grać ze znajomymi bez najmniejszych przeszkód!

Są jednak dwa małe haczyki!

Żeby nie było tak kolorowo, cross-play nie działa jednak w najważniejszym trybie – FIFA Ultimate Team. Być może wkrótce się on tam pojawi, jednak na tę chwilę międzyplatformowo możemy grać jedynie w trybie sezonów oraz spotkań towarzyskich. Jest jeszcze jeden mały szkopuł. W tej chwili w testach mogą brać udział jedynie posiadacze konsol Xbox i PlayStation oraz osoby, które subskrybują platformę Google Stadia. Gracze komputerów PC muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ funkcja cross-play pojawi się u nich, kiedy zakończą się testy.

FIFA 22 otrzymała cross-play
FIFA 22 otrzymała cross play! Funkcja działa już na Xbox, PS i Google Stadia!

Jak wziąć udział w testach i wykorzystać międzyplatformową rozgrywkę? W głównym menu gry FIFA 22 pojawi się widżet, który zapyta nas, czy chcemy przetestować tę funkcję. Jego aktywacja odbędzie się za pomocą przypisanego przycisku. Jeśli klikniemy odpowiedni przycisk, gra przeniesie nas do okienka, w którym będziemy mogli zaznaczyć czy wyrażamy chęć udziału w testowaniu cross-play w grze.

Źródło: EA

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.